Egzamin ósmoklasisty 2020. Dziś uczniowie walczą z matematyką. O której? Co trzeba ze sobą zabrać?

Po wczorajszym egzaminie z języka polskiego, w środę uczniów czeka test z matematyki. Centralna Komisja Egzaminacyjna tradycyjnie w stosownym czasie opublikuje arkusze oraz przykładowe odpowiedzi. O której jest egzamin? Co należy ze sobą zabrać?

W pierwszym dniu egzaminów ósmoklasisty uczniowie mierzyli się z zagadnieniami z języka polskiego. Uczestnicy testu musieli radzić sobie z odwołaniami do "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza i "Artysty" Sławomira Mrożka. Dziś z kolei przyszła pora na matematykę.

Egzamin ósmoklasisty 2020 z matematyki. O której?

Tegoroczny test z "królowej nauk" rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa 100 minut. W uzasadnionych przypadkach czas ten może jednak zostać wydłużony do 150 minut.

Na egzamin ósmoklasisty z matematyki przeznaczono nieco mniej czasu, niż na test z języka polskiego, który trwał 120 minut. Jutrzejszy egzamin z języka obcego nowożytnego z kolei będzie trwał 90 minut.

Egzamin ósmoklasisty 2020 z matematyki. Co należy ze sobą zabrać?

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że na każdy z egzaminów uczniowie mogą ze sobą zabrać tylko i wyłącznie przybory do pisania, takie jak pióro lub długopis z czarnym tuszem. Wyjątkiem jest egzamin z matematyki, na który należy wziąć linijkę.

W trakcie egzaminu zabronione jest korzystanie z własnych kalkulatorów oraz słowników. Rzecz jasna niedozwolone jest ponadto wnoszenie na salę egzaminacyjną urządzeń komunikacyjnych.

Arkusz egzaminu ósmoklasisty z matematyki, jak również przykładowe odpowiedzi CKE publikuje na swojej stronie internetowej w przeciągu kilku godzin od zakończenia testu.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?
Więcej o: