Matura 2020. O godzinie 9 rozpocznie się egzamin z matematyki. Co trzeba zabrać na egzamin?

Dziś drugi dzień matur. O godzinie 9 abiturienci przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym, a o 14 - do testu z języka łacińskiego i kultury antycznej.

Matura z matematyki na poziomie podstawowym jest egzaminem obowiązkowym. Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wynika, że do tego testu przystąpi ponad 272 tysiące tegorocznych absolwentów liceów i techników. 

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Oprócz matury z matematyki na poziomie podstawowym abiturienci muszą podejść do egzaminów z języka polskiego i wybranego języka obcego na poziomie podstawowym oraz egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Tym ostatnim może być np. matematyka. Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik powiedział w rozmowie z Informacyjną Agencją Prasową, że matematyka na poziomie rozszerzonym, to jeden z najpopularniejszych w tym roku przedmiotów dodatkowych.

- O trzy punkty procentowe więcej niż w ubiegłym roku maturzystów wybrało matematykę na poziomie rozszerzonym - poinformował dyrektor CKE.

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się w poniedziałek 15 czerwca o godzinie 9.

Matura 2020. Co należy wziąć ze sobą na egzamin z matematyki?

Podczas egzaminu z matematyki zdającym może się przydać kilka przyborów. Mogą oni zabrać ze sobą linijkę, cyrkiel oraz kalkulator prosty, a także tablice z wybranymi wzorami matematycznymi. Oprócz tego każdy maturzysta musi mieć ze sobą co najmniej jeden długopis z czarnym tuszem oraz dowód tożsamości. Dozwolone jest także wnoszenie na salę butelki wody - ze względu na epidemię koronawirusa szkoły nie zapewniają napojów. Rzeczy takie jak telefon, książki czy przynoszące szczęście maskotki powinny zostać w domach uczniów.

Więcej o: