Próbna matura 2020 z języków obcych. Skąd pobrać arkusz CKE?

W poniedziałek 6 kwietnia tegoroczni maturzyści będą mogli sprawdzić poziom wiedzy z języków obcych. Dziś około 9:00 rozpocznie się próbny egzamin maturalny na poziomie podstawowym, a kilka godzin później także na poziomie rozszerzonym.
Zobacz wideo Jakie są największe problemy polskiego systemu edukacji?

W poniedziałek 6 kwietnia o godzinie 9:00 na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych pojawią się testy z próbnej matury z języków obcych. Na początku uczniowie napiszą egzaminy na poziomie podstawowym. O 14:00 opublikowane zostaną arkusze na poziomie rozszerzonym. 

Próbna matura 2020 z języków obcych - gdzie znaleźć arkusze?

Próbna matura 2020 nie jest egzaminem obowiązkowym. Udział w niej biorą uczniowie tylko tych szkół, które zdecydowały się przeprowadzić taki egzamin. Maturzyści będą mogli pobrać arkusze ze stron internetowych CKE oraz OKE. Następnie mogą rozwiązać test na komputerze lub wydrukować arkusz i uzupełnić go długopisem i wysłać zdjęcia arkusza do swojego nauczyciela. 

Próbna matura 2020 z języków obcych obejmuje języki: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i rosyjski. Uczniowie będą mogli pobrać: arkusz egzaminacyjny z kartą odpowiedzi oraz pliki dźwiękowe potrzebne im do rozwiązania testu. 

Dyrektor CKE Marcin Smolik powiedział, że uczniowie powinni przystąpić do egzaminu próbnego w domu w taki sam sposób, w jaki odbywałoby się to w szkole - czyli nie powinni korzystać z dodatkowych pomocy w trakcie pisania testu. Na razie Ministerstwo Edukacji Narodowej nie ma planów, by zmienić termin matur. Pierwszy egzamin maturalny ma odbyć się w poniedziałek 4 maja.

Więcej o: