Matura próbna 2020 z matematyki: arkusze i odpowiedzi

Dziś uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli okazję podejść do próbnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Po południu część z uczniów będzie mogła napisać także test z historii na poziomie rozszerzonym. Gdzie szukać arkuszy z odpowiedziami?
Zobacz wideo

Matura próbna 2020 przygotowana została przez wydawnictwo Nowa Era, a udział w testach bierze większość uczniów ostatnich klas liceów i techników. Dzięki temu przyszli maturzyści mogą sprawdzić stan swojej wiedzy oraz sposób w jaki zostanie przeprowadzony majowy egzamin.

Matura próbna 2020 z matematyki: arkusze i odpowiedzi dostępne będą w internecie

Matura próbna z matematyki rozpoczęła się o godzinie 9:00. Arkusze z pytaniami oraz prawidłowymi odpowiedziami udostępnione będą po egzaminach na stronie terazmatura.pl. Na niej można znaleźć też próbne egzaminy z poprzednich lat.

7 stycznia uczniowie napiszą także maturę próbną z języka angielskiego i niemieckiego na poziomie podstawowym. Ogólnie testy próbne z wydawnictwem Nowa Era potrwają do 10 stycznia. Uczniowie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z takich przedmiotów jak: biologia, historia, chemia, wiedza o społeczeństwie, geografia i fizyka na poziomach rozszerzonych. Także podstawowe egzaminy: z języka polskiego, matematyki i języka obcego (angielskiego i niemieckiego) będą przeprowadzone na poziomie rozszerzonym.

Więcej o: