Matura próbna 2020 z języka polskiego: arkusze i odpowiedzi

Matura próbna pomaga sprawdzić wszystkim przyszłym maturzystom stan ich wiedzy przed egzaminem, który odbędzie się w maju tego roku. Dziś uczniowie pisali egzamin na poziomie podstawowym z języka polskiego.
Zobacz wideo

W czwartek 2 stycznia maturzyści w Polsce mogli sprawdzić stan swojej wiedzy oraz zapoznać się ze sposobem przeprowadzenia egzaminu maturalnego. Egzamin próbny z języka polskiego odbył się w zgłoszonych szkołach o godzinie 9:00.

Dzień później odbędzie się próbna matura z matematyki, a 7 stycznia także z języka angielskiego. W kolejnych dniach odbywać się będą egzaminy z pozostałych przedmiotów.

Matura próbna 2020 z języka polskiego - arkusze i odpowiedzi

Uczniowie będą mogli sprawdzić pytania oraz odpowiedzi w internecie. Arkusze z próbnej matury 2020 przygotowanej przez wydawnictwo Nowa Era udostępnione zostaną na stronie internetowej terazmatura.pl.

Na stronie znajdują się także arkusze i klucze odpowiedzi do egzaminów z ubiegłych lat oraz innych przedmiotów. Właściwa matura przeprowadzona zostanie w dniach od 4 do 21 maja. Termin ten został podany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

Więcej o: