Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2019. Matematyka. Odpowiedzi i arkusze

Próbne egzaminy to dla uczniów doskonała okazja na to, by sprawdzić poziom swojej wiedzy i zapoznać się z samą formułą egzaminu. Przed ósmoklasistami jeszcze jeden próbny egzamin - z języka obcego (angielskiego lub niemieckiego).
Zobacz wideo

W środę 4 grudnia uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych podejdą do egzaminu próbnego z matematyki. Testy rozpoczną się w polskich szkołach o godzinie 9. Uczniowie skończą pisać egzamin po 100 minutach, czyli około godziny 10:40.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2019 z Operonem - arkusze z odpowiedziami

Arkusze z pytaniami i odpowiedziami do próbnego egzaminu ósmoklasisty z matematyki opublikowane zostaną w dniu egzaminu o godzinie 12. W większości test składa się z zadań zamkniętych. W przypadku kilku zadań otwartych ósmoklasiści musieli rozpisać swoje obliczenia, na podstawie których uzyskali pożądany wynik.

Odpowiedzi na pytania egzaminacyjne udostępnione zostaną na stronie internetowej wydawnictwa Operon. Arkusze dostępne będą po południu pod linkiem: operon.pl. Właściwy egzamin ósmoklasistów organizowany przez MEN odbędzie się od 21 do 23 kwietnia 2020 roku.

Więcej o: