Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2019 z języka polskiego: odpowiedzi i arkusze

Próbne egzaminy to idealna okazja dla uczniów by sprawdzić stan swojej wiedzy przed właściwym testem ósmoklasisty. Przed uczniami ostatnich klas szkół podstawowych próbne egzaminy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego (angielskiego lub niemieckiego).

Pierwszy próbny egzamin odbył się we wtorek 3 grudnia. O godzinie 9 w szkołach podstawowych uczniowie podeszli do egzaminu z języka polskiego. Dzień później przeprowadzony zostanie próbny egzamin z matematyki, a w czwartek odbędzie się także test z języka obcego.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2019 z Operonem - arkusze z odpowiedziami

Egzamin próbny z języka polskiego będzie trwał dokładnie 120 minut i zakończy się o godzinie 11. Ósmoklasiści będą musieli wykazać się m.in. umiejętnością czytania ze zrozumieniem i odpowiadaniem na pytania odnoszące się do treści. Najwyżej punktowanym zadaniem jest napisanie własnego wypracowania.

Odpowiedzi z egzaminu próbnego ósmoklasistów pojawią się w dniu egzaminu o godzinie 12. Arkusze udostępnione zostaną na stronie internetowej wydawnictwa Operon, który odpowiada za przygotowanie testów. Arkusze dostępne są pod tym linkiem: operon.pl.

Właściwe egzaminy ósmoklasistów organizowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej odbędą się od 21 do 23 kwietnia 2020 roku.

Zobacz wideo
Więcej o: