Matura 2019. Dziś odbędzie się egzamin dojrzałości z języka angielskiego

8 maja to trzeci dzień egzaminacyjnych zmagań abiturientów liceów i techników. O godzinie 9:00 przystąpią oni do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym, z kolei o 14:00 do egzaminu z tego samego języka na poziomie rozszerzonym.
Zobacz wideo

Egzamin maturalny z języka angielskiego sprawdza takie umiejętności jak rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem i znajomość środków językowych. Maturzyści zmierzą się także z zadaniem polegającym na napisaniu krótkiego tekstu użytkowego, takiego jak list, ogłoszenie, e-mail czy wpis na stronę internetową.

Matura 2019. Dziś matura z języka angielskiego. Uczniowie wykażą się m.in. umiejętnością pisania w języku obcym

Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym trwa 120 minut. Na tym egzaminie można zdobyć maksymalnie 50 punków, w tym 10 punktów za wypowiedź pisemną. W zeszłym roku maturzyści mieli za zadanie napisać wpis na bloga, w którym mieli podzielić się wrażeniami po powrocie z wyjazdu na kurs językowy.

Egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym trwa 150 minut. Na tym egzaminie również można zdobyć 50 punktów. Matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym także sprawdza rozumienie ze słuchu i czytanie ze zrozumieniem, a także umiejętność konstruowania własnej wypowiedzi pisemnej, jednak na tym egzaminie abiturienci piszą bardziej zaawansowane teksty, takie jak rozprawka czy artykuł.  

Więcej o: