Drugi dzień matur. Uczniowie napiszą egzamin z matematyki na poziomie podstawowym

Matury 2019. O 9 rozpocznie się egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym. Jest to obowiązkowy egzamin dla wszystkich uczniów ostatnich klas liceów i techników.
Zobacz wideo

Do dzisiejszego egzaminu przystąpi 274 tysięcy tegorocznych maturzystów. Rano odbędzie się egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Z kolei o 14 odbędzie się egzamin maturalny z języka łacińskiego i kultury antycznej. Test na poziomie rozszerzonym z matematyki odbędzie się w czwartek 9 maja.

Drugi dzień matur - egzamin maturalny z matematyki

Na napisanie egzaminu uczniowie będą mieli 170 minut. Każdy z absolwentów może wziąć ze sobą linijkę, cyrkiel i kalkulator. Przed egzaminem nauczyciele rozdadzą uczniom tablice oraz wzory matematyczne. Aby zdać, uczniowie muszą uzyskać minimum 30 procent punktów.

Egzamin maturalny z matematyki obejmuje zarówno zadania zamknięte (wybór jednej z czterech odpowiedzi do wyboru), otwarte (trzeba napisać prawidłową odpowiedź i ją uzasadnić) oraz zadania otwarte z rozszerzoną odpowiedzią. Każdy z uczniów może maksymalnie uzyskać 50 punktów. Wyniki matur zostaną przedstawione uczniom 4 lipca.

Wszyscy maturzyści muszą zdać trzy egzaminy na poziomie podstawowym oraz jeden egzamin pisemny z przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzamin na poziomie rozszerzonym wybierany jest dowolnie przez uczniów.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Więcej o: