Dziś egzamin gimnazjalny z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. O której? Co ze sobą zabrać?

Pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych za nami. Pomimo strajku nauczycieli egzamin z części humanistycznej odbył się niemal we wszystkich szkołach. Dziś uczniowie ostatnich klas gimnazjów podejdą do egzaminu matematyki i przedmiotów przyrodniczych.
Zobacz wideo

Egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej napisze dziś około 350 tysięcy uczniów z 7,3 tysięcy szkół w całym kraju. Jutro odbędzie się ostatnia część tego egzaminu, poświęcona językom obcym. Każdy z uczniów ostatniej klasy gimnazjum napisze test z nowożytnego języka obcego, który sam wybrał. Przypomnijmy, że przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest konieczne do ukończenia gimnazjum. Egzaminu nie można nie zdać, ale od jego wyniku zależy do jakiej szkoły średniej dostanie się uczeń.

Egzamin gimnazjalny. O której zacznie się test z części matematyczno-przyrodniczej?

Test z zakresu matematyki będzie trwać 90 minut, a z przedmiotów przyrodniczych - 60 minut. Poszczególne zakresy egzaminu rozdzielone są przerwą. Egzamin z z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, geografia, fizyka) rozpocznie się o godzinie 9:00, a egzamin z matematyki o godzinie 11:00. 

Egzamin gimnazjalny - część matematyczno-przyrodnicza. Co można ze sobą wziąć?

Na egzamin gimnazjalny można wnieść tylko kilka rzeczy. Każdy uczeń podchodzący do egzaminu musi mieć przy sobie ważny dokument potwierdzający tożsamość, np. legitymację szkolną, dowód tymczasowy lub paszport. Obowiązujące przepisy mówią, że zapominalscy, którzy nie będą mieli ze sobą dokumentu, nie zostaną wpuszczeni na salę egzaminacyjną. Każdy z uczniów, który chce podejść do egzaminu musi mieć ze sobą także czarny długopis. Na egzaminie z matematyki można mieć linijkę, jednak inne przybory, kalkulator czy tablica ze wzorami, są niedopuszczalne. Zdający egzamin gimnazjaliści nie mogą także wnosić na salę różnego rodzaju talizmanów i przedmiotów przynoszących szczęście, takich jak pluszowe misie. 

Więcej o: