Matura 2018. Arkusze z chemii na poziomie rozszerzonym

Matura 2018. Dzisiaj odbył się egzamin z chemii na poziomie rozszerzonym. Udostępniamy arkusze.

Matura z chemii na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o godz. 9. Od roku szkolnego 2014/2015 licealiści zdają maturę w tzw. nowej formule. W technikach wprowadzono ją rok później.

Matura 2018. Chemia, poziom rozszerzony, "stara matura" >>>

Matura 2018. Chemia, poziom rozszerzony, "nowa matura" >>>

"Nowa" matura przewiduje, że egzaminy dodatkowe (a do takich należy właśnie chemia) są zdawane jedynie na poziomie rozszerzonym. Arkusze na poziomie podstawowym powstają z myślą osobach, które podchodziły do matury przed rokiem szkolnym 2014/2015 i chcą poprawić wynik z matury z chemii lub napisać ją po raz pierwszy.

 Matura z chemii. Arkusz z 2017 roku >>>

Matura 2018. Ile osób zdaje chemię?

Matura z chemii była zdawana rok temu przez co dziesiątego maturzystę. W tym roku egzamin z tego przedmiotu napisało 27,8 tys. osób. Inne popularne przedmioty wybierane na maturze na rozszerzeniu to angielski, matematyka, biologia i język polski.

Matura z chemii. Jakie wyniki?

Matura z chemii jest uważana za trudną. Dla uzyskania satysfakcjonującego wyniku należy intensywnie przygotowywać się przez cały rok szkolny. W zeszłym roku średni wynik na maturze z chemii na poziomie rozszerzonym wyniósł 44 proc. Tym samym chemia zajęła 30. z 35. możliwych miejsc w rankingu przedmiotów maturalnych zgodnie ze średnią wyników. W 2015 roku chemię na poziomie rozszerzonym zdawało 27 313 uczniów. Średni wynik z egzaminu wyniósł wówczas 52 proc. Tegoroczne wyniki będą znane 3 lipca.

Sprawdź swoją wiedzę z chemii >>>

Więcej o: