Matura 2018. Arkusze z chemii na poziomie podstawowym

Matura 2018. Dzisiaj maturzyści w całej Polsce przystąpili do egzaminu z chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Prezentujemy arkusze.

Matura z chemii na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godz. 9. Przystępujący mieli 120 minut na jej napisanie.

Matura 2018. Chemia, poziom podstawowy >>>

Matura z chemii. Jakie zasady?

Matura z chemii jest zdawana jako przedmiot dodatkowy. Według aktualnych zasad, czyli zgodnie z tzw. "nową" maturą, uczniowie piszą egzaminy nieobowiązkowe jedynie na poziomie rozszerzonym. Matura z chemii na poziomie podstawowym jest w praktyce przeznaczona dla maturzystów z roczników 2004/2005 – 2013/2014 (liceum) i 2005/2006 – 2014/2015 (technikum).

Matura z chemii. Arkusze z poprzedniego roku >>>

Matura z chemii. Statystyki

Matura z chemii jest zdawana przez dość liczne grono uczniów. W tamtym roku było to około 30 tys. maturzystów, czyli nieco ponad 10 proc. wszystkich ówczesnych zdających. Dzisiaj egzamin pisało 27,8 tys. osób. Do maturalnego starcia z chemią można było uzbroić się w linijkę, kalkulator i tablice chemiczne.

Matura 2018. Chemia – i co dalej?

Matura z chemii nie należy do najłatwiejszych – świadczy o tym chociażby to, jak wiele osób co roku poprawia wynik z tego egzaminu. Jednak jest o co walczyć. Dobry wynik z matury z chemii pozwala dostać się na ciekawe studia takie jak weterynaria, biotechnologia, medycyna, farmacja, ochrona środowiska, astronomia i inne przyrodnicze kierunki. Oprócz tego osoby z maturą z chemii mogą składać papiery na studia związane z etnologią, psychologią czy kognitywistyką.

Więcej o: