Matura 2018. Mamy arkusz z biologii na poziomie podstawowym

Maturzyści zdający tzw. "starą maturę" podeszli do egzaminu z biologii 10 maja. Jakie zadania czekały na nich wewnątrz arkusza egzaminacyjnego?

Matura z biologii 2018 - podstawa tylko dla starszych maturzystów

Do egzaminu z biologii na poziomie podstawowym mogli podejść wyłącznie maturzyści, którzy zdawali tak zwaną „starą maturę”. Wśród nich są przede wszystkim absolwenci liceów ogólnokształcących z lat 2005-2014 oraz absolwenci techników z lat 2006-2015, którzy podchodzili do egzaminu po raz pierwszy, poprawiali niezdany egzamin lub poprawiali wynik zdanego egzaminu. Matura w nowej formule przewiduje, że wszystkie egzaminy z przedmiotów dodatkowych mogą być zdawane wyłącznie na poziomie rozszerzonym.

Matura 2018 - biologii na poziomie podstawowym (arkusz) >>>

Matura z biologii popularna

Matura z biologii nie jest egzaminem obowiązkowym. Mimo to cieszy się dużym zainteresowaniem wśród tegorocznych maturzystów. Młodzi ludzie wybierali ten egzamin m.in. z myślą o przyszłych studiach – dobrze zdana matura pozwala dostać się na studia medyczne, weterynaryjne czy bioinżynieryjne. Aby zdać egzamin pisemny z biologii na poziomie podstawowym, maturzysta musi otrzymać minimum 30% punktów.

Zobacz arkusze maturalne z biologii z 2017 roku >>>

Matura 2018. Egzamin z biologii na poziomie podstawowym zdawali wyłącznie starsi maturzyści.Matura 2018. Egzamin z biologii na poziomie podstawowym zdawali wyłącznie starsi maturzyści. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Najpopularniejsze przedmioty maturalne w 2017 roku

W poprzednim roku najpopularniejszym egzaminem z przedmiotów dodatkowych był pisemny egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Przypomnijmy, że w 2017 roku do takiego egzaminu przystąpiło aż 48,9 procent zdających. Kolejnym najpopularniejszym przedmiotem była geografia (27,9% zdających), matematyka (25,5%) oraz biologia (18,8%).

Więcej o: