Matura 2018. Mamy arkusze z biologii na poziomie rozszerzonym

Matura z biologii odbyła się 10 maja 2018 r. Możemy zobaczyć, z jakimi zadaniami zmierzyli się tegoroczni maturzyści podczas matury z biologii na poziomie rozszerzonym.

Matura 2018 z biologii tylko dla chętnych

Matura z biologii nie jest egzaminem obowiązkowym, a mimo to biologia jest jednym z najchętniej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Tegoroczni abiturienci wybierali ten egzamin m.in. z myślą o przyszłych studiach – dobrze zdana matura z biologii może otworzyć drzwi do prestiżowych uczelni i kierunków, takich jak medycyna, weterynaria czy bioinżynieria. Na maturze z biologii na poziomie rozszerzonym, podobnie jak na egzaminach z pozostałych przedmiotów dodatkowych, nie ma ustalonego minimalnego progu zdawalności.

MATURA 2018 BIOLOGIA. POZIOM ROZSZERZONY (nowa matura) >>>

MATURA 2018 BIOLOGIA. POZIOM ROZSZERZONY (stara matura) >>>

Zobacz arkusze maturalne z biologii z 2017 roku >>>

Matura 2018. Biologia to jeden z najchętniej wybieranych przedmiotów dodatkowych.Matura 2018. Biologia to jeden z najchętniej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

Stara i nowa matura, czyli dwie wersje egzaminu dojrzałości

Tegoroczni absolwenci oraz inni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy przystąpili do tzw. „nowej matury” z biologii, musieli wybrać poziom rozszerzony, ponieważ nowa formuła egzaminu dojrzałości nie przewiduje egzaminów z przedmiotów dodatkowych na poziomie podstawowym.

Prostszy egzamin z biologii mogli napisać wyłącznie uczniowie piszący tzw. „starą maturę”, czyli absolwenci liceów z lat 200-2014 oraz absolwenci techników z lat 2006-2015, którzy chcieli przystąpić do matury po raz pierwszy, poprawiali niezdany egzamin lub chcieli poprawić swój wynik.

Najpopularniejsze przedmioty wśród zeszłorocznych 

Najczęściej wybierane przedmioty na zeszłorocznej maturze to język angielski – (48,9% zdających), geografia (27,9%) oraz matematyka (25,5%). Zaraz za podium uplasowała się biologia, którą wybrało 18,8% zeszłorocznych absolwentów.

Przeczytaj także: Jak wygląda egzamin maturalny z biologii? >>>

Więcej o: