Matura 2018. Mamy arkusze z matematyki na poziomie podstawowym

9 maja tegoroczni maturzyści zmierzyli się z zadaniami z arkusza egzaminacyjnego z matematyki. Zobacz, jakie działania musieli wykonać, aby otrzymać świadectwo dojrzałości.

Od 8 lat matura z matematyki jest obowiązkowa

Egzamin pisemny z matematyki to jeden z pięciu egzaminów obowiązkowych na tegorocznej maturze. Oprócz niego, każdy abiturient musiał przystąpić do egzaminu pisemnego z języka polskiego i nowożytnego języka obcego na poziomie podstawowym oraz do egzaminów ustnych z polskiego i języka obcego bez określania poziomu.

ZOBACZ: ZADANIA Z MATURY Z MATEMATYKI 2018 (POZIOM PODSTAWOWY): NOWA MATURA

Arkusze z matematyki 2018 – stara i nowa matura

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała tegoroczne arkusze maturalne maturalne z matematyki. Jeden z nich to arkusz tzw. „nowej matury”. Do tego egzaminu podeszli tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, licealiści, którzy skończyli szkołę w latach 2015-2017 oraz absolwenci techników z lat 2016-2017, którzy poprawiają maturę lub przystępują do niej po raz pierwszy.

ZOBACZ: ZADANIA Z MATURY Z MATEMATYKI 2018 (POZIOM PODSTAWOWY): STARA MATURA

Tak zwana „stara matura” to egzamin, do którego mogą podejść absolwenci liceów z lat 2005- 2014, a także uczniowie, którzy ukończyli technikum w latach 2006-2015. Zarówno maturzyści zdający nową, jak i starą wersję matury muszą uzyskać minimum 30% punktów, aby zdać każdy z pisemnych egzaminów maturalnych.

Matura 2018. Egzamin pisemny z matematyki wśród egzaminów obowiązkowych.Matura 2018. Egzamin pisemny z matematyki wśród egzaminów obowiązkowych. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl /

MATURA 2018 - TERMINY I HARMONOGRAM

Na wyniki Matury 2018 trzeba będzie trochę poczekać. Zostaną podane 3 lipca.

Z kleszczami nie ma żartów. Coraz więcej z nich przenosi groźne kleszczowe zapalenie mózguWięcej o: