Matura 2018. Arkusze z geografii na poziomie podstawowym

Matura 2018. Dzisiaj prawie 73 tys. osób zdawało maturę z geografii. Egzamin rozpoczął się o godz. 14. Publikujemy arkusze z poziomu podstawowego.

Matura z geografii na poziomie podstawowym mogła być napisana w tzw. starej formule.

Matura 2018 geografia. Sprawdź arkusze

Matura 2018 geografia. Stara formuła

Matura z geografii na poziomie podstawowym dotyczy osób, które ukończyły liceum do 2014 roku albo technikum do 2015 roku. W praktyce maturę z geografii na poziomie podstawowym piszą te osoby, które nie zdecydowały się wówczas na zdawanie tego przedmiotu lub chcą poprawić wynik. "Nowa" formuła matury zezwala na zdawanie przedmiotów dodatkowych jedynie na poziomie rozszerzonym.

Matura 2018. Najważniejsze informacje o egzaminie pisemnym z geografii

Matura z geografii – bardzo popularna

Matura z geografii co roku cieszy się dużym powodzeniem. W tamtym roku zdawało ją prawie 28 proc. maturzystów! Egzamin z geografii na poziomie podstawowym trwał 120 minut. Co roku zadania odnoszą się do różnych dziedzin geografii, w tym geografii fizycznej (dotyczącej m.in. powierzchni Ziemi, wód, klimatu, świata fauny i flory), geografii człowieka (skupiającej się na związkach między geografią a społeczeństwem, kulturą czy gospodarką) oraz geografii regionalnej.

Matura geografia. Arkusze sprzed roku >>>

Matura z geografii. Gdzie na studia?

Matura z geografii pozwala startować na kierunki przyrodnicze takie jak geofizyka, geologia lub ochrona środowiska czy też im pokrewne – inżynieria ekologiczna, gospodarka wodna czy przestrzenna. Matura z tego przedmiotu może stanowić "przepustkę" na studia filologiczne, ekonomiczne, a nawet prawnicze.

Więcej o: