Matura 2018. Arkusze z fizyki na poziomie podstawowym

Matura 2018. Dzisiaj odbyła się matura z fizyki i astronomii. Publikujemy arkusze z egzaminu na poziomie podstawowym.

Matura z fizyki i astronomii na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godz. 9. Był to egzamin w "starej" formule.

Matura 2018. Arkusz fizyka i astronomia, poziom podstawowy >>>

Matura w "starej" i w "nowej" formule

Matura w tzw. starej formule dotyczy absolwentów techników z lat szkolnych 2005/2006 – 2014/2015 oraz osób, które ukończyły liceum w latach 2004/2005 – 2013/2014. Fizykę na poziomie podstawowym piszą więc osoby, które w tych latach do niej nie przystąpiły lub chciałyby poprawić swój wynik. Od 2015 roku uczniowie zdają przedmioty dodatkowe takie jak fizyka tylko w wersji rozszerzonej.

Matura. Uczniowie zdają maturę z fizykiMatura. Uczniowie zdają maturę z fizyki Fot. Karolina Sikorska / Agencja Wyborcza.pl

Matura z fizyki na poziomie podstawowym

Matura 2018 z fizyki i astronomii na poziomie podstawowym trwała 120 minut. CKE informuje, że chęć zdawania tego egzaminu zadeklarowało 21,2 tys. maturzystów. W tym roku egzamin maturalny zdawało 273 tys. osób. Jutro maturzyści zmierzą się z językiem niemieckim, a w środę z chemią i historią.

Matura z fizyki i astronomii. Arkusze z 2017 roku >>>

Matura z fizyki – jakie studia?

Fizyka i astronomia na poziomie podstawowym jest zdawana głównie przez osoby chcące wybrać się na kierunek "techniczny". Matura z fizyki jest wymagana lub honorowana na kierunkach związanych z takimi dziedzinami jak automatyka i robotyka, biotechnologia, górnictwo i geologia, informatyka, studia lekarskie, metalurgia, zarządzanie i inżynieria produkcji itd. Wynik z matury z fizyki może dopomóc nawet w uzyskaniu miejsca na kierunkach związanych z administracją, sportem czy politologią.

Więcej o: