Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) egzamin pisemny z fizyki odbędzie się w poniedziałek 14 maja. Bez względu na to, na jakim poziomie uczeń zdaje ten egzamin, rozpocznie się on o godzinie 9:00. Podczas pisania egzaminu uczniowie mogą mieć ze sobą czarny długopis, linijkę, kalkulator prosty oraz kartę wybranych wzorów i stałych fizycznych, które zapewnia szkoła.
Zapoznaj się z HARMONOGRAMEM wszystkich egzaminów maturalnych 2018 >>>
Przypomnijmy – egzamin maturalny z fizyki nie należy do grupy egzaminów obowiązkowych. Jest to jeden z przedmiotów dodatkowych. Każdy maturzysta może wybrać maksymalnie 6 spośród nich. Podobnie jak na egzaminie z biologii, chemii czy geografii, maturzyści będą mieć do rozwiązania około 30 pytań. Czas trwania egzaminu to 180 minut.
Według nowych przepisów próg zaliczenia dla przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym nie został ustalony – aby zaliczyć taki egzamin, wystarczy do niego przystąpić.
Matura 2018. Egzamin pisemny z fizyki i astronomii już 14 maja. Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Wyborcza.pl
W poprzednim roku do egzaminu maturalnego z fizyki przystąpiło 21 801 osób spośród 283 900 maturzystów. Średni wynik, jaki osiągnęli wszyscy uczniowie (zarówno absolwenci liceów oraz techników) wynosił 40 proc. Jak pokazują statystyki, egzamin pisemny z fizyki okazał się trudniejszy dla uczniów techników, którzy otrzymali średnio 25 proc. punków. Średni wynik licealistów to 46 proc.
Zobacz arkusz maturalny - fizyka i astronomia w 2017 roku >>>