Matura 2018. Jak tegoroczni maturzyści poradzą sobie z WOS-em? [TERMINARZ]

W poprzednim roku matura z WOS-u nie przyniosła szczęścia uczniom szkół średnich. Jak będzie w tym roku?

Matura 2018. Terminy egzaminów z wiedzy o społeczeństwie

Według oficjalnego harmonogramu matur, dostępnego na stronie internetowej Centralnej Komisji Edukacyjnej (CKE), egzamin pisemny z wiedzy o społeczeństwie odbędzie się w piątek 11 maja o godzinie 9:00. Przypomnijmy - według nowych przepisów próg zaliczenia dla przedmiotów dodatkowych nie został ustalony – aby zaliczyć taki egzamin, wystarczy do niego przystąpić.

Sprawdź TERMINARZ pozostałych egzaminów maturalnych >>>

Matura 2018. Czy w tym roku matura z WOS-u przyniesie młodzieży więcej szczęścia niż w roku poprzednim?Matura 2018. Czy w tym roku matura z WOS-u przyniesie młodzieży więcej szczęścia niż w roku poprzednim? Fot. Arkadiusz Stankiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Jakie są zasady egzaminu maturalnego z WOS-u?


Egzamin z wiedzy o społeczeństwie nie należy do grupy egzaminów obowiązkowych. Podobnie jak pozostałe egzaminy dowolnego wyboru, matura z WOS-u to egzamin w formie pisemnej. W arkuszu maturalnym znajduje się około 30 pytań. Przystępujący do testu maturzysta ma 180 minut na jego wypełnienie. Wśród pytań maturalnych znajdzie zadania testowe jednokrotnego wyboru, pytania wymagające krótkiego uzasadnienia pisemnego oraz miejsce na dłuższe wypracowanie oraz dwa tematy do wyboru.

Matura 2017. Maturzyści mieli duże problemy z egzaminem z WOS-u

W 2017 roku do rozszerzonego egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie podeszło około 25,5 tysięcy absolwentów liceów i techników. Niestety, wyniki zeszłorocznej matury nie prezentowały się imponująco – zaledwie 13% maturzystów zdających na maturze WOS przekroczyło próg 50%. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele opinii wyrażających zdziwienie, a nawet obawę o przyszłość Polski.

Sprawdź, z jakimi pytaniami mieli problemy zeszłoroczni maturzyści. ARKUSZ Z WOSU >>>

Więcej o: