Matura 2017 hiszpański. Mamy arkusze z poziomu podstawowego

Matura 2017. 600 maturzystów zmierzyło się dziś z egzaminem z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym. Publikujemy arkusze.

Do egzaminu pisemnego z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym musi przystąpić każdy maturzysta. Każdego roku największą popularnością cieszy się język angielski. Na drugim miejscu plasuje się język niemiecki. Do matury podstawowej z języka hiszpańskiego podeszło o godz. 9 około 600 abiturientów.

Matura 2017, język hiszpański, poziom podstawowy, "nowa matura" >>>

A już o godz. 14 około 850 absolwentów rozpoczęło egzamin z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym. To jeden z ostatnich egzaminów pisemnych. We wtorek abiturientów czeka jeszcze matura z włoskiego, a w środę - z języków mniejszości narodowych, kaszubskiego, łemkowskiego oraz przedmiotów do zdawania w języku obcym dla klas dwujęzycznych.

Matury 2018. Kiedy odbędzie się egzamin z języka hiszpańskiego? [TERMINY] >>>

Egzaminy ustne. Jak przebiegają?

Do piątku potrwają egzaminy ustne. W tej części absolwent musi obowiązkowo podejść do egzaminu z języka polskiego i języka obcego. Forma zdawania tych przedmiotów jest nieco inna, ale - jak podkreśla dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej doktor Marcin Smolik - zasada jest ta sama - abiturient losuje zestaw, ma czas na przygotowanie wypowiedzi, potem ją przedstawia i rozmawia z nauczycielem z komisji.

Matura 2017. Kiedy wyniki?

Za egzaminatorami pierwszy weekend poprawiania prac maturalnych. Ogólnopolskie wyniki matury zostaną podane 30 czerwca.

Chęć przystąpienia do matury zadeklarowało ponad 280 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: