Matura 2017. Ostatni tydzień egzaminów maturalnych. Kiedy wyniki?

Rozpoczyna się ostatni tydzień zmagań maturalnych. Egzaminy pisemne zakończą się w środę 24 maja, a ustne - 26 maja.

Jeszcze tylko w poniedziałek język hiszpański, we wtorek - włoski, w środę - języki mniejszości narodowych, kaszubski, łemkowski oraz przedmioty do zdawania w języku obcym dla klas dwujęzycznych. Będzie to koniec matur pisemnych.

Egzaminy ustne. Jak przebiegają?

Do piątku potrwają egzaminy ustne. W tej części absolwent musi obowiązkowo podejść do egzaminu z języka polskiego i języka obcego. Forma zdawania tych przedmiotów jest nieco inna, ale - jak podkreśla dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej doktor Marcin Smolik - zasada jest ta sama - abiturient losuje zestaw, ma czas na przygotowanie wypowiedzi, potem ją przedstawia i rozmawia z nauczycielem z komisji.

Matura 2017. Kiedy wyniki?

Za egzaminatorami pierwszy weekend poprawiania prac maturalnych. Ogólnopolskie wyniki matury zostaną podane 30 czerwca.

Chęć przystąpienia do matury zadeklarowało ponad 280 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Jakie przedmioty wybierali maturzyści?

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: