Matura 2017 język rosyjski. Rozpoczął się egzamin na poziomie podstawowym

Matura 2017 język rosyjski. Tegoroczni maturzyści o godz. 9 rozpoczęli pisemny egzamin na poziomie podstawowym. Jeszcze dziś opublikujemy arkusze CKE porannego testu.

Trwa matura 2017 - dziś język rosyjski na poziomie podstawowym i rozszerzonym. O godzinie 9.00 zaczął się egzamin podstawowy, a po południu o godz. 14.00 do testu zasiądą abiturienci, którzy zdecydowali się zdawać rozszerzenie.

Maturę podstawową z języka rosyjskiego zdaje 5,8 tys. młodych Polaków - informuje Centralna Komisja Edukacyjna. Dla porównania, do podstawowego egzaminu z języka angielskiego przystąpiło w tym roku 257 tys. maturzystów.

Matura 2017. Obowiązkowe egzaminy

Obowiązkowo maturzysta musi podejść do egzaminów z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki. Każdy musi wybrać też przedmiot dodatkowy, który zdaje się tylko na poziomie rozszerzonym. Do tego abiturienci obowiązkowo muszą podejść do dwóch egzaminów ustnych z języka polskiego oraz tego samego języka obcego, który wybrali w części pisemnej.

Matura 2017. Najpopularniejszy jest język angielski

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Uważasz, że znasz dobrze geografię? Sprawdź, czy poradziłbyś sobie na maturze

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: