Matura 2017. Nie zostali dopuszczeni do matury. Kuratorium: zawiniła szkoła

Matura 2017. Są wyniki kontroli w prywatnej szkole w Koszalinie, w której siódemka maturzystów nie została dopuszczona do egzaminów. Kuratorium wykazało uchybienia w organizacji pracy.

Matura 2017. Siódemka maturzystów liceum dla dorosłych ATUT w Koszalinie krótko przed początkiem egzaminów dowiedziała się, że nie może zdawać. Dyrektorka powiedziała im, że ich nazwiska nie znajdują się na liście Komisji Egzaminacyjnej. 

Do komisji nie dotarły deklaracje, które uczniowie wypełniali we wrześniu. - Powiedzieli, że nie wiedzą, co się z tymi deklaracjami stało i chyba się zagubiły - stwierdziła w rozmowie z TVP Info Klaudia Kudełka.  Dyrektorka Angelika Szczygieł w rozmowie z TVP podkreślała, że pracuje tam dopiero od lutego i nie ona odpowiada za ewentualne zgubienie deklaracji. Sytuację miała wyjaśnić kontrola zachodniopomorskiego kuratora oświaty.

Jak informuje TVN24, z wyników kontroli wynika, że to szkoła, a nie Centralna Komisja Egzaminacyjna, odpowiada za całe zamieszanie. - Kontrola wykazała uchybienia w organizacji pracy szkoły, jak również pewne niedociągnięcia, jeśli chodzi o harmonogram oraz informacje przekazywane uczniom - mówi wicekurator oświaty Robert Stępień. Dyrekcja ma teraz siedem dni na odwołanie od ustaleń komisji. 

Matura 2017. Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Egzaminy potrwają do 26 maja. Wyniki zostaną ogłoszone 30 czerwca.

Matura 2017. Myślisz, że zdałabyś/zdałbyś maturę z historii? Najpierw sprawdź, czy rozwiążesz quiz historyczny >>>

Matura 2017. Uważasz, że znasz dobrze geografię? Sprawdź, czy poradziłabyś/poradziłbyś sobie na maturze >>>

Matura 2016 - wybraliśmy niektóre pytania. Zdałbyś? >>>

Matura z matematyki? Były prezydent przyznaje: Poszła dobrze dzięki współpracy z kolegami

Więcej o: