Matura 2017. Nie zostali dopuszczeni do matury. Kuratorium: zawiniła szkoła

Matura 2017. Są wyniki kontroli w prywatnej szkole w Koszalinie, w której siódemka maturzystów nie została dopuszczona do egzaminów. Kuratorium wykazało uchybienia w organizacji pracy.

Matura 2017. Siódemka maturzystów liceum dla dorosłych ATUT w Koszalinie krótko przed początkiem egzaminów dowiedziała się, że nie może zdawać. Dyrektorka powiedziała im, że ich nazwiska nie znajdują się na liście Komisji Egzaminacyjnej. 

Do komisji nie dotarły deklaracje, które uczniowie wypełniali we wrześniu. - Powiedzieli, że nie wiedzą, co się z tymi deklaracjami stało i chyba się zagubiły - stwierdziła w rozmowie z TVP Info Klaudia Kudełka.  Dyrektorka Angelika Szczygieł w rozmowie z TVP podkreślała, że pracuje tam dopiero od lutego i nie ona odpowiada za ewentualne zgubienie deklaracji. Sytuację miała wyjaśnić kontrola zachodniopomorskiego kuratora oświaty.

Jak informuje TVN24, z wyników kontroli wynika, że to szkoła, a nie Centralna Komisja Egzaminacyjna, odpowiada za całe zamieszanie. - Kontrola wykazała uchybienia w organizacji pracy szkoły, jak również pewne niedociągnięcia, jeśli chodzi o harmonogram oraz informacje przekazywane uczniom - mówi wicekurator oświaty Robert Stępień. Dyrekcja ma teraz siedem dni na odwołanie od ustaleń komisji. 

Matura 2017. Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Egzaminy potrwają do 26 maja. Wyniki zostaną ogłoszone 30 czerwca.

Matura 2017. Myślisz, że zdałabyś/zdałbyś maturę z historii? Najpierw sprawdź, czy rozwiążesz quiz historyczny >>>

Matura 2017. Uważasz, że znasz dobrze geografię? Sprawdź, czy poradziłabyś/poradziłbyś sobie na maturze >>>

Matura 2016 - wybraliśmy niektóre pytania. Zdałbyś? >>>

Matura z matematyki? Były prezydent przyznaje: Poszła dobrze dzięki współpracy z kolegami

Więcej o:
Komentarze (12)
Matura 2017. Nie zostali dopuszczeni do matury. Kuratorium: zawiniła szkoła
Zaloguj się
 • malkontent58

  Oceniono 2 razy 2

  Każdy abiturient otrzymał login i sam mógł sprawdzić swoje dane!!! Skoro nie potrafili, bo im się mimo dorosłości ciągle wydaje, że wszyscy muszą wszystko za leni zrobić, to trudno!!! Poza tym listy zdających powinne być wywieszone dużo wcześniej niż 4. maja, albo był to "łikędowy" dom schadzek a nie szkoła??? Wiele by to tłumaczyło

 • pieknestraszydlo

  Oceniono 1 raz 1

  Jakże mnie to nie dziwi. Mam dwoje dzieci, do matur jeszcze trochę, ale panie nauczycielki znam doskonale. Nie uogólniam, bo parę jest takich, które są obowiązkowe i interesują się uczniem i pracą. Reszta....minimum. Ile razy terminy w konkursach były zmienione, a panie nie miały o tym zielonego pojęcia. Gdyby kryteria na studia pedagogiczne były zbliżone do progów np. na medycynę, mielibyśmy jakiś poziom w szkołach. A że jest jak jest to mamy jak mamy.

 • malkontent58

  Oceniono 1 raz 1

  Przemądrzałe łby z MEN, czy kur(w)atorium: dlaczego na zdjęciu widać wypełniany arkusz maturalny??? Kto pozwala na takie foty??? Są równi i równiejsi??? Czy kur(w)atorium zaczyna swoje dochodzenia zawsze po fakcie??? Może tym zdjęciem się zajma, bo to nie pierwszy raz!!!

 • taka_sprawa

  Oceniono 5 razy 1

  Jeśli ci uczniowie bądź ich rodzice są spokrewnieni z Byniem Śmobrą, to spokojnie mogą założyć sprawę w sądzie.

 • pit-or

  Oceniono 1 raz -1

  Co to do cholery znaczy, że komisja kuratoryjna "znalazła uchybienia"? Miała chyba stwierdzić, kto zgubił deklaracje, a nie szukać uchybień? Czy nie było tak, że w kuratorium najpierw zgubili, a potem, żeby to ukryć, zaczęli szukać uchybień?
  Albo szkoła ma potwierdzenie nadania deklaracji poleconym albo kurierem i winne jest kuratorium, albo nie ma i winna jest szkoła. Trzecia możliwość to taka, że mieli potwierdzenie, ale zgubili. W takich przypadkach można często odnaleźć drogę przesyłki mimo braku kwitów, a winne są oczywiście obie strony.

 • arius9

  Oceniono 1 raz -1

  I, oczywiscie, jak zawsze, nie mozna nic z tym zrobic, bo pie...na skostniala biurokracja nie przewiduje procedur nadzwyczajnych w takich przypadkach.
  Bo po co jakis urzedas mialby sie wysilic i zrobic cos czego nie musi.

 • jerzysm42

  Oceniono 3 razy -1

  Wina szkoły.
  Zaleska powinna dać tym uczniom maturę bez zdawania egzaminu.

 • proteusz33

  Oceniono 4 razy -4

  A mogli,jak Bronek,wspólnie zdawać maturę.Jeszcze nauczycielka by pomogła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX