Matura 2017 chemia i geografia. Rozpoczyna się pierwszy egzamin

Matura 2017. Już o 9 abiturienci z całej Polski zasiądą do egzaminu z chemii, a o godz. 14 rozpocznie się matura z geografii. Oba egzaminy są nieobowiązkowe.

Trwa matura 2017. Dziś absolwenci liceów i techników podejdą do egzaminów z chemii i geografii. Jako pierwsi do matury zasiądą we wtorek abiturienci, którzy wybrali chemię - do egzaminu o godz. 9 przystąpi prawie 30 tys. osób (10,5 proc. zdających). Maturzyści zmierzą się wówczas zarówno z maturą na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Czas na geografię - na obu poziomach - przyjdzie dopiero po południu. Ten egzamin maturalny wystartuje o godz. 14 i podejdzie do niego 79 201 osób (27,9 proc. zdających)

Matura 2017. O czym pamiętać na chemii i geografii?

Zarówno chemia jak i geografia to dla maturzystów przedmioty dodatkowe. Na piszących każdą z tych matur czeka w sumie kilkadziesiąt zadań. W trakcie obu egzaminów abiturienci mogą mieć ze sobą linijkę i kalkulator prosty. Podczas matury z geografii można mieć dodatkowo przy sobie lupę, a na maturze z chemii szkoła zapewnia każdemu - przygotowany odpowiednio wcześniej - zestaw wybranych wzorów i stałych fizykochemicznych.

Na Twitterze widać, że maturzystów nie opuszcza dobry humor.

Matura 2017. Przedmioty obowiązkowe

Obowiązkowo maturzysta musi podejść do egzaminów z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki. Każdy musi wybrać też przedmiot dodatkowy, który zdaje się tylko na poziomie rozszerzonym. Do tego abiturienci obowiązkowo muszą podejść do dwóch egzaminów ustnych z języka polskiego oraz tego samego języka obcego, który wybrali w części pisemnej.

Maturalna sekcja egzaminacyjna potrwa do 24 maja. Oficjalne wyniki matur zostaną opublikowane 30 czerwca.

Uważasz, że znasz dobrze geografię? Sprawdź, czy poradzisz sobie na maturze >>>

Więcej o: