Matura 2017. Jutro matura z chemii i geografii

Matura 2017. We wtorek absolwenci szkół średnich zmierzą się z egzaminem z dwóch przedmiotów ścisłych: chemii i geografii.

Jako pierwsi do matury zasiądą we wtorek ci absolwenci, którzy wybrali chemię. Ich egzamin rozpocznie się o godz. 9. Maturzyści zmierzą się wówczas zarówno z maturą na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Czas na geografię - na obu poziomach - przyjdzie dopiero po południu. Ten egzamin maturalny wystartuje o godz. 14.

Matura 2017. O czym pamiętać na chemii i geografii?

Zarówno chemia jak i geografia to dla maturzystów przedmioty dodatkowe. Na piszących każdą z tych matur czeka w sumie kilkadziesiąt zadań. W trakcie obu egzaminów abiturienci mogą mieć ze sobą linijkę i kalkulator prosty. Podczas matury z geografii można mieć dodatkowo przy sobie lupę, a na maturze z chemii szkoła zapewnia każdemu - przygotowany odpowiednio wcześniej - zestaw wybranych wzorów i stałych fizykochemicznych.

Maturalna sekcja egzaminacyjna potrwa do 24 maja. Oficjalne wyniki matur zostaną opublikowane 30 czerwca.

Matura 2017. Długa lista egzaminów

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Więcej o: