Matura 2017 język polski część ustna. "Najbardziej stresujący egzamin"

Matura 2017 język polski część ustna. Egzamin jest przeprowadzany w dniach 8-20 maja. Jak twierdzą maturzyści, ustna matura to powód stresu i nerwów.

Maturzyści oprócz egzaminów pisemnych muszą również obowiązkowo zdać maturę z języka polskiego i nowożytnego w części ustnej. Z tego względu egzaminy nie są  przeprowadzane jednego dnia, a w okresie 8-20 maja.

Jak zaznacza Centralna Komisja Egzaminacyjna, w trakcie trwania części ustnej egzaminu maturalnego w sali mogą przebywać wyłącznie zdający, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, osoby wchodzące w skład zespołu przedmiotowego i
obserwatorzy.

W sali może przebywać jeden zdający i jeden przygotowujący się do egzaminu. Zdający losuje jedno zadanie spośród kartek umieszczonych na stole. Potem ma kwadrans na przygotowanie odpowiedzi, może przygotować też notatki. Później maturzysta wygłasza monolog (max. 10 minut) i odpowiada na pytania egzaminatorów (ok. 5 min.), którzy oceniają wypowiedź.

Matura 2018. Egzamin z języka polskiego - najważniejsze informacje >>>

"Ustny angielski poszedł mi lepiej"

Tegoroczni maturzyści dzielą się na Twitterze swoimi spostrzeżeniami z egzaminu. Mają mieszane uczucia i stwierdzają, że ustna forma matury należy do trudnych i stresujących.

Jak informuje "Gazeta Pomorska", w tym roku maturzyści musieli odnieść się w swoich wypowiedziach m.in. do "Lalki", "Mistrza i Małgorzaty", "Dziadów" i "Pana Tadeusza".

Matura 2017. Długa lista egzaminów

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: