Matura 2017 historia. Rozpoczął się egzamin

Matura 2017 historia. Tegoroczni maturzyści właśnie rozpoczęli pisemny egzamin.

Trwa matura 2017 - dziś historia. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9.00, a po południu o godz. 14.00 odbędzie się egzamin z historii sztuki.

Obowiązkowo maturzysta musi podejść do egzaminów z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki. Każdy musi wybrać też przedmiot dodatkowy, który zdaje się tylko na poziomie rozszerzonym. Do tego abiturienci obowiązkowo muszą podejść do dwóch egzaminów ustnych z języka polskiego oraz tego samego języka obcego, który wybrali w części pisemnej.

Matura 2017. Jak przebiega egzamin z historii?

Matura z historii nie jest egzaminem obowiązkowym. Należy do grona przedmiotów dodatkowych, z których maturzysta może wybrać maksymalnie sześć dziedzin. Maturzysta podczas egzaminu może mieć ze sobą oprócz przyborów do pisania jedynie lupę. Czas trwania egzaminu wedle formuły "nowej matury" to 180 minut.

Matura 2017. Co można zabrać ze sobą na maturę? >>>

Matury potrwają do 26 maja. Oficjalne wyniki matur zostaną opublikowane 30 czerwca.

Matura 2017. Długa lista egzaminów

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Matura 2017. Sprawdź, czy jesteś do niej przygotowany

Uważasz, że zdałabyś/zdałbyś maturę z historii? Sprawdź, czy rozwiążesz quiz historyczny >>>

Matura 2016 - wybraliśmy niektóre pytania. Zdałabyś/zdałbyś? >>>

Matura z matematyki? Były prezydent przyznaje: Poszła dobrze dzięki współpracy z kolegami

Więcej o: