Matura 2017 biologia. Mamy arkusze

Matura 2017. Kilkadziesiąt tysięcy maturzystów zmierzyło się dziś z egzaminem z biologii. Publikujemy arkusze.

Matura z biologii nie jest egzaminem obowiązkowym. Należy do grona przedmiotów dodatkowych, z których maturzysta może wybrać maksymalnie sześć dziedzin. Do egzaminu z tego przedmiotu podeszło w tym roku niemal 19 proc. zdających.

Matura 2018. Egzamin z biologii to klucz do studiów medycznych [TERMINARZ]

Matura 2017, biologia, poziom podstawowy, "stara matura" >>>

Matura 2017, biologia, poziom rozszerzony, "stara matura" >>>

Matura 2017, biologia, poziom rozszerzony, "nowa matura" >>>

- Według mnie egzamin był trudny, odpowiedziałem na wszystkie pytania, ale trudno stwierdzić, czy wpasuję się w klucz - oceniał Miłosz, jeden z maturzystów.

- Spodziewałam się dużo gorszych pytań. Przyznaję, teksty, na podstawie których musieliśmy odpowiadać na pytania, były zawiłe. W niektóre pytania też trzeba było się wczytać, ale nie było tak źle - mówi z kolei maturzystka Sara. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Matura 2017. "Biologia zaskakująco łatwa"

Maturzyści komentowali egzamin maturalny z biologii również w mediach społecznościowych. "Biologia była zaskakująco łatwa, ale i tak pewnie połowa moich odpowiedzi nie będzie się zgadzać z kluczem" czy "Ja nie wiem czy to było proste czy takie trudne że aż się wydawało że proste" - to tylko część komentarzy z Twittera. 

"Jakbym się trochę więcej pouczyła to ta matura naprawdę byłaby prosta" - przyznała szczerze maturzystka. 

Oczywiście nie wszyscy byli zadowoleni. Jeden z maturzystów stwierdził, że "żadna maturka tak go nie zmęczyła jak ta". Ktoś inny pisał z kolei, że matura z biologii "wykończyła go psychicznie i fizycznie".

Matura 2017. Jak przebiegała matura z biologii?

Matura z biologii rozpoczął się o godz. 9, jest to egzamin pisemny. Uczniowie zdający "nową maturę" podchodzili jedynie do egzaminu rozszerzonego. Maturzysta mógł mieć ze sobą linijkę, kalkulator prosty i wybrane wzory i stałe fizykochemiczne na egzamin maturalny z biologii, chemii i fizyki.

Matura 2017. Co można zabrać ze sobą na maturę? >>>

Matury potrwają do 26 maja. Oficjalne wyniki matur zostaną opublikowane 30 czerwca.

Matura 2017. Długa lista egzaminów

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: