Matura 2017 biologia. Jutro egzamin

Matura 2017. W piątek część maturzystów zmierzy się z zadaniami z biologii na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Matura z biologii nie jest egzaminem obowiązkowym. Należy do grona przedmiotów dodatkowych, z których maturzysta może wybrać maksymalnie sześć dziedzin. Do egzaminu z tego przedmiotu podejdzie w tym roku niemal 19 proc. zdających.

Matura 2017. Jak przebiega matura z biologii?

Matura z biologii rozpocznie się o godz. 9, jest to egzamin pisemny. Uczniowie zdający "nową maturę" podchodzą jedynie do egzaminu rozszerzonego. Maturzysta może mieć ze sobą linijkę, kalkulator prosty i wybrane wzory i stałe fizykochemiczne na egzamin maturalny z biologii, chemii i fizyki.

Matura 2017. Co można zabrać ze sobą na maturę? >>>

Oficjalne wyniki matur zostaną opublikowane 30 czerwca.

Matura 2017. Długa lista egzaminów

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: