Matura 2017. Jutro matura z języka niemieckiego

Matura 2017. W czwartek część maturzystów zmierzy się z egzaminem z języka niemieckiego.

Do egzaminu pisemnego z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym musi przystąpić każdy maturzysta. Każdego roku w tym przypadku język niemiecki cieszy się jednak dużo mniejszą popularnością od języka angielskiego.

Matura 2017. Jak wygląda egzamin z niemieckiego?

Matura z języka niemieckiego na poziomie podstawowym rozpocznie się o godz. 9. Kilka godzin później, o godz. 14, chętni zasiądą do arkuszy na poziomie rozszerzonym. W trakcie obu rodzajów egzaminu sprawdzane są takie umiejętności jak czytanie ze zrozumieniem, słuchanie oraz oczywiście pisanie. By egzamin został uznany za zaliczony, maturzysta musi uzyskać co najmniej 30 proc. wymaganych punktów.

Oprócz egzaminu pisemnego, maturzyści muszą też zmierzyć się z egzaminem ustnym. Oficjalne wyniki matur zostaną opublikowane 30 czerwca.

Matura 2017. Długa lista egzaminów

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM]

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Kraśko do polskich dyplomatów: Czas spakować książki do tornistra i pójść do szkoły

Więcej o: