Matura 2017. Język angielski muszą zdać ponownie. Błąd nauczycieli

Trwa matura 2017. Do pomyłki, fatalnej dla uczniów zdających język angielski doszło w chojnickim technikum.

Język angielski jeszcze raz będzie musiało zdawać 21 uczniów Technikum nr 3 w Chojnicach. Maturzyści będą mogli podejść do egzaminy w czerwcu. Skąd zamieszanie? Jak pisze lokalny portal Chojnice24.pl, na maturze uczniowie otrzymali złą płytę do zadań ze słuchu. 

- Moje zdziwienie budzi fakt, że nikt z tych 21 zdających nie zorientował się, że pytania są zupełnie do innego tekstu - powiedziała w rozmowie z lokalnym portalem Dyrektor OKE w Gdańsku, Irena Łaguna.

Dyrektor tłumaczy, że uczniowie zauważyli, że coś jest nie tak, ale bali się zgłosić uwagi. Nauczyciele biorą winę na siebie.

Matura 2018. Kiedy egzaminy pisemne z języka angielskiego, a kiedy matura ustna? >>>

Matura 2017 do poprawki

To nie pierwsze niefortunne zdarzenie na maturze w tym roku. Jak pisaliśmy wcześniej, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Boguchwale będzie musiała ponownie przystąpić do egzaminu w przyszłym roku. Wszystko przez telefon, który wniosła na salę. 

Wpadkę maturalną zaliczyło też Ministerstwo Kultury.

Matura 2017 język angielski

Angielski, poziom rozszerzony, "nowa matura" - arkusz >>>

Angielski, poziom rozszerzony, "nowa matura" - transkrypcja >>>

Angielski, poziom rozszerzony, "stara matura" - arkusz 1 >>>

Angielski, poziom rozszerzony, "stara matura" - arkusz 2 >>>

Angielski, poziom rozszerzony, "stara matura" - transkrypcja >>>

Zobacz też: Matura 2017 język angielski - poziom podstawowy >>>

Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: