Matura 2017. Śląski radny po 40 latach znów zdawał matematykę

Matura 2017. Rady Sejmiku Województwa Śląskiego postanowił oddać hołd swojemu nauczycielowi matematyki. W tym roku ponownie podszedł do egzaminu z tego przedmiotu.

Jan Kawulok, radny śląskiego sejmiku, do egzaminu dojrzałości podchodził 40 lat temu. Jednak jak informuje "Dziennik Zachodni", polityk znów zasiadł na sali egzaminacyjnej i zdawał razem z innymi maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym. Zrobił to w hołdzie dla swojego nauczyciela z technikum w Cieszynie - Mariana Dobrzańskiego, zmarłego w 2002 roku.

- On nie uczył tylko matematyki, ale zasad, którymi trzeba kierować się w życiu. To on nauczył mnie punktualności i dotrzymywania danego słowa. Był postrachem, bo dużo wymagał, ale był też niezwykle solidny, uczciwy i wyznawał wyjątkowo czyste zasady - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" Jan Kawulok.

Jak radny poradził sobie z zadaniami? Dowie się tego pod koniec czerwca, kiedy zostaną ogłoszone wyniki.

Matura 2017. Została m.in. biologia, chemia i geografia

Dziś maturzyści zdawali egzamin z wiedzy o społeczeństwie na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W czwartek 10 maja matura z informatyki, 11 maja z języka niemieckiego, 12 maja z biologii i filozofii.

W przyszły poniedziałek maturzyści będą zdawać egzaminy z historii i historii sztuki, 16 maja z chemii i geografii, 17 maja z języka rosyjskiego, 18 maja z fizyki i astronomii oraz z historii muzyki. Kolejne dni to egzaminy z języka francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego oraz z języków mniejszości narodowych.

Matura 2017. Sprawdź terminy wszystkich egzaminów! [HARMONOGRAM] >>>

Matura 2017. Co można zabrać ze sobą na maturę?

Każdy uczeń powinien mieć długopis lub pióro z czarnym tuszem/atramentem do rozwiązywania zadań egzaminu pisemnego. W zależności od zdawanego przedmiotu może też korzystać z materiałów pomocniczych przygotowanych w każdej sali oraz z własnych urządzeń i przyborów.

Np. podczas matury z j. polskiego dostępny jest słownik ortograficzny i słownik poprawnej polszczyzny, a podczas matury z chemii - kartę. wybranych tablic chemicznych.

Matura 2017. Co można zabrać ze sobą na maturę? Zobacz! >>>

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: