Matura 2017 język łaciński. Mamy arkusze z egzaminu

Matura 2017. Prezentujemy arkusze maturalne z egzaminu z języka łacińskiego i kultury antycznej

Matura 2017 język łaciński i kultura antyczna. Egzamin z tego nietypowego przedmiotu zdawało dziś tylko 99 tegorocznych maturzystów i 33 abiturientów z roczników poprzednich. 

Maturzyści z poprzednich lat mogli wybierać między poziomem podstawowym a rozszerzonym, ale od 2015 roku absolwenci liceum mogli pisać maturę z łaciny wyłącznie na poziomie rozszerzonym. 

Matura 2017, łacina, poziom rozszerzony, "nowa matura" >>>

Centralna Komisja Egzaminacyjna nie opublikowała jak dotąd arkuszy egzaminacyjnych ze "starej matury". 

Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: