Matura 2017 język angielski. Mamy arkusze z egzaminu rozszerzonego

Matura 2017. Prezentujemy arkusze maturalne z egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Matura 2017. Język angielski na poziomie rozszerzonym maturzyści zaczęli zdawać o godz. 14.00. Egzamin zakończył się o 17.00. 

CKE opublikowała dwie wersje arkuszy maturalnych. Do egzaminów w "nowej" formule przystąpili tegoroczni maturzyści, a także absolwenci liceum ogólnokształcącego z lat 2015-2016 i technikum z 2016 r., jeśli nie zdali w ubiegłych latach, lub chcą podwyższyć wynik zdawanego wcześniej egzaminu.

Matura 2018. Kiedy egzaminy pisemne z języka angielskiego, a kiedy matura ustna? >>>

Angielski, poziom rozszerzony, "nowa matura" - arkusz >>>

Angielski, poziom rozszerzony, "nowa matura" - transkrypcja >>>

Druga wersja to "stara matura", do której przystąpili absolwenci liceum ogólnokształcącego z lat 2005-2014 oraz absolwenci techników z lat 2006-2015, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu po raz pierwszy, poprawiają niezdany egzamin lub poprawiają jego wynik, przystępują do matury z nowego przedmiotu. 

Angielski, poziom rozszerzony, "stara matura" - arkusz 1 >>>

Angielski, poziom rozszerzony, "stara matura" - arkusz 2 >>>

Angielski, poziom rozszerzony, "stara matura" - transkrypcja >>>

Zobacz też arkusze z angielskiego na poziomie podstawowym.

Jakie egzaminy maturalne zdają uczniowie?

Do matury podchodzi w tym roku - według informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - około 283 900 zdających, którzy ukończyli liceum ogólnokształcące lub technikum w roku szkolnym 2016/2017. Obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w wersji pisemnej, na poziomie podstawowym oraz z języka polskiego i nowożytnego bez określania poziomów w części ustnej.

Najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów egzaminy z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym to: język angielski – (48,9 proc. zdających), geografia (27,9 proc. zdających), matematyka (25,5 proc. zdających), biologia (18,8 proc. zdających) i język polski (18,7 proc. zdających).

Na chwilę przed maturą z matematyki pytamy o nastroje. Sen, gry i spacer receptą na dobry wynik?

Więcej o: