Matura 2017, język polski. Co będzie w arkuszach? Czy są przecieki? [TEMATY, LEKTURY, ZADANIA]

Matura 2017 z polskiego już 4 maja! Maturzyści zastanawiają się, jakie zadania znajdą w arkuszu CKE i z jaką lekturą przyjdzie się im zmierzyć. Wiele osób gorączkowo przeszukuje też sieć w poszukiwaniu przecieków.

Matura 2016. Przecieki z języka polskiego

Maturzyści już na długo przed testami zaczynają się zastanawiać, jakie polecenia znajdą się w tegorocznych arkuszach maturalnych na egzaminie z języka polskiego. Niestety - tego nigdy nie wiadomo. Ale patrząc na wymagania CKE oraz przeglądając arkusze maturalne z poprzednich lat można przewidzieć, jakiego typu zadania pojawią się na maturze 2017 z polskiego.

CKECKE CKE

CKECKE CKE

CKECKE CKE

A co z "pewnymi" źródłami przecieków? Pół biedy, jeżeli przez niesprawdzone informacje z forów powtórzycie coś, co ostatecznie nie przyda się wam na egzaminie. Uważajcie jednak na linki niewiadomego pochodzenia - klikając w nie, możecie narazić się na utratę danych osobowych!

Matura 2017: odpowiedzi i arkusze egzaminacyjne CKE z zeszłego roku. Poćwicz przed maturą! >>>

Matura 2017. Sprawdź, czy jesteś do niej przygotowany

W tym quizie sprawdzisz, czy pamiętasz szkolne lektury >>>

Sprawdź, czy pamiętasz, jak kończy się ta lektura? >>>

Czytaliście lektury w szkole? Teraz okaże się, czy naprawdę uważnie >>>

Matura 2016 - wybraliśmy niektóre pytania. Zdałbyś? >>>

Matura 2017 PRZECIEKI. Jaka lektura na polskim?

Lektura na maturze to przedmiot najgorętszych dyskusji wśród maturzystów. W 2016 roku uczniowie zdający egzamin na poziomie podstawowym musieli się zmierzyć z "Dziadami". Ci, którzy wybrali też język polski na poziomie rozszerzonym musieli porównać fragment tekstu Jana Parandowskiego oraz "Sklepów cynamonowych" Bruno Schulza. A co maturzyści znajdą na arkuszach w tym roku? To wyjaśni się już za kilka dni.

Matura 2017. Terminy, harmonogram

W tym roku matura z języka polskiego została zaplanowana przez CKE na dzień 4 maja (czwartek). Maturzyści rozpoczną pisanie egzaminu z polskiego na poziomie podstawowym punktualnie o godzinie 9. Szczegółową rozpiskę wszystkich egzaminów można znaleźć tutaj >>>

Więcej o: