Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem - JĘZYKI OBCE - uczniowie piszą rozszerzenie [RELACJA NA ŻYWO]

Próbny egzamin gimnazjalny trwa nadal, mimo, iż obowiązkowy poziom podstawowy z języków obcych był dla wielu ostatnim egzaminem. Niektórzy gimnazjaliści zdecydowali się pisać też rozszerzenie, które poważnie sprawdzi ich umiejętności i wiedzę przed kwietniowym egzaminem! Co będzie na poziomie rozszerzonym? Kiedy arkusze i odpowiedzi?

Próbny egzamin gimnazjalny 2016/2017 - JĘZYK OBCY - poziom rozszerzony

O godzinie 11:00 uczniowie zaczęli pisać egzamin próbny z języka obcego na poziomie rozszerzonym. Tak samo jak na podstawie czas na napisanie egzaminu to 60 minut. Jedyną różnicą między dwoma poziomami testu z języka obcego jest krótka forma wypowiedzi, która obowiązuje uczniów na rozszerzeniu. 

Prawdopodobnie gimnazjaliści zmierzą się z 10 zadaniami, które zostaną podzielone na część czytaną oraz słuchaną. Dodatkowo trzeba będzie napisać krótką wypowiedź, prawdopodobnie w formie e-maila. Dzięki trzeciej części egzaminu jaką jest pisanie uczeń może sprawdzić m.in. czy potrafi prawidłowo zastosować czasy gramatyczne.

Próbny egzamin gimnazjalny - "teraz tylko rozszerzenie"

Gimnazjaliści po prostym egzaminie z języków obcych na poziomie podstawowym w dobrych humorach przystępują do rozszerzenia. W komentarzach uczniów zamieszczonych w mediach społecznościowych nie widać strachu czy zniechęcenia, które pojawiły się na innych egzaminach próbnych we wtorek i środę.

Na Twitterze widnieją komentarze od których aż bije pozytywna energia!

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON - co trzeba mieć na egzaminie rozszerzonym?

Podobnie jak na poziomie podstawowym uczeń na rozszerzeniu powinien mieć ze sobą długopis lub pióro z czarnym tuszem bądź atramentem. Nie można zapomnieć też o dokumencie tożsamości, którym jest np. legitymacja szkolna.

Wszelkie sprzęty elektroniczne tj. telefon komórkowy czy odtwarzacz muzyczny nie mogą znajdować się na egzaminie, ponieważ użycie ich grozi zabraniem arkusza i innymi konsekwencjami. Zabronione, są też przedmioty "na szczęście", które często objawiają się w postaci np. maskotek.

Próbny egzamin gimnazjalny 2016/2017 - KIEDY ODPOWIEDZI, ARKUSZE?

Wszystkie odpowiedzi i arkusze z języków obcych na obu poziomach pojawią się już jutro o godzinie 13:00 na stronie Edulandia.pl! Sprawdź czy zdałeś próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2016/2017!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z próbnym egzaminem gimnazjalnym na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi gimnazjalistami możesz przygotować się do egzaminu oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Gimnazjalipsę"!

Więcej o: