Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem - ODPOWIEDZI z części humanistycznej już jutro!

Próbny egzamin gimnazjalny z przedmiotów humanistycznych dobiegł końca. Jutro uczniowie będą sprawdzać swoją wiedzę z części matematyczno-przyrodniczej, natomiast w czwartek egzamin z języków obcych. Co znalazło się w arkuszach z przedmiotów humanistycznych? Kiedy będą odpowiedzi?

Próbny egzamin gimnazjalny - HISTORIA, WOS - co było?

Gimnazjaliści w mediach społecznościowych podzielili się jak poszła im historia i WOS. Nastroje, są różne jedni mówią, że egzamin był prosty reszta natomiast twierdzi, że zadania były trudne i boją się o swoje wyniki.

Uczniowie mieli zmierzyć się z pytaniami o noc św. Bartłomieja i insurekcję kościuszkowską. Pojawiło się też pojęcie merkantylizmu oraz trzeba było rozpoznać poszczególne style architektoniczne względem okresu powstania, dynastii królów polskich. 

Z WOS-u pojawiły się zagadnienia o konstytucji, prezydenta, sejm oraz Unię Europejską.

Próbny egzamin gimnazjalny 2016/2017 - jak wyglądał egzamin z języka polskiego?

Po części z historii i wos-u gimnazjaliści mieli mieszane uczucia w przypadku języka polskiego wszyscy zgodnie potwierdzili, że był prosty! W zdecydowany sposób podkreślają, że egzamin z polskiego poszedł im bardzo dobrze.

Na egzaminie uczniowie mieli przeczytać tekst o hejtowaniu i hipsterach, natomiast dłuższa wypowiedź pisemna okazała się rozprawką. Zazwyczaj ta forma wypowiedzi nie jest lubiana przez gimnazjalistów, tym razem było inaczej, ponieważ poszło im świetnie!

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem - JUTRO ODPOWIEDZI

Już jutro o godzinie 13:00 na stronie Edulandia.pl pojawią się arkusze i odpowiedzi z przedmiotów humanistyczych. Sprawdź czy zdałeś próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2016/2017!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z próbnym egzaminem gimnazjalnym na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi gimnazjalistami możesz przygotować się do egzaminu oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Gimnazjalipsę"!

 

 

 

 

 

Więcej o: