Próbny egzamin gimnazjalny 2016/2017 - JĘZYK OBCY. Uczniowie piszą poziom podstawowy [RELACJA NA ŻYWO]

Próbny egzamin gimnazjalny z języków obcych jest trzecim i ostatnim sprawdzianem wiedzy dla tegorocznych zdających. Punktualnie o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin z języków obcych na poziomie podstawowym. Niektórzy uczniowie będą też pisać poziom rozszerzony o godzinie 11:00. Co trzeba mieć na egzaminie próbnym? Oraz gdzie szukać arkuszy i odpowiedzi?

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem, język obcy - egzamin już trwa!

Gimnazjalny egzamin próbny z języka obcego na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9:00. Uczniowie rozwiązują  zadania opierające się w głównej mierze na czytaniu ze zrozumieniem oraz słuchaniu. Próbny egzamin z języka obcego potrwa 60 minut.

Zazwyczaj egzamin z języków obcych jest prosty i uczniowie nie mają z nim problemu. Czy dziś będzie podobnie? Wkrótce się dowiemy!

Próbny egzamin gimnazjalny – JĘZYKI OBCE – o 11 zacznie się poziom rozszerzony!

Gimnazjaliści, którzy zdecydowali się pisać poziom rozszerzony będą mieć godzinę przerwy i zaczną go pisać o godzinie 11:00. Ten egzamin wygląda podobnie jak podstawa jednak oprócz zadań z czytani ze zrozumieniem i słuchania obowiązuje jeszcze krótka wypowiedź pisemna, która często trzeba stworzyć w formie e-maila.

Rozszerzenie również potrwa 60 minut i prawdopodobnie będzie zawierać około 10 zadań.

Na pewno pojawią się teksty do przeanalizowania, zadania odnoszące się do nagrań oraz polecenie o napisanie wypowiedzi.

Próbny egzamin gimnazjalny, ANGIELSKI i NIEMIECKI - co trzeba mieć na egzaminie?

Na próbnym egzaminie z języka obcego podobnie jak na przedmiotach humanistycznych uczeń gimnazjum powinien mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość (np. legitymację uczniowską) oraz długopis lub pióro z czarnym tuszem lub atramentem.

Nie można mieć przy sobie przedmiotów elektronicznych tj. telefon komórkowy czy odtwarzacz muzyczny. Pod żadnym pozorem uczeń nie może też mieć przedmiotów „na szczęście”. Złamanie obowiązujących reguł skutkuje unieważnieniem egzaminu.

Próbny egzamin gimnazjalny – ODPOWIEDZI angielski, niemiecki

Jutro o godzinie 13:00 na stronie Edulandia.pl pojawią się arkusze i odpowiedzi z języków obcych na obu poziomach. Sprawdź czy zdałeś próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2016/2017!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z próbnym egzaminem gimnazjalnym na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi gimnazjalistami możesz przygotować się do egzaminu oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Gimnazjalipsę"!

Więcej o: