Próbny egzamin gimnazjalny OPERON. Część humanistyczna trwa. Uczniowie piszą język polski [RELACJA NA ŻYWO]

Dziś o godzinie 9.00 uczniowie rozpoczęli trzydniowy maraton próbnych egzaminów gimnazjalnych. O godzinie 11.00 gimnazjaliści zasiedli do próbnego egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego. Jakie będą zadania? Czy pojawi się rozprawka?

Próbny egzamin gimnazjalny, część humanistyczna - JĘZYK POLSKI, trwa egzamin

Podczas trwania próbnego egzaminu gimnazjalnego uczniowie mają szansę zweryfikować swoją wiedzę przed egzaminem kwietniowym. Każdy gimnazjalista będzie mógł sprawdzić jak sobie radzi z różnymi typami zadań, które mogą się też pojawić na egzaminie w 2017 roku.

Egzamin gimnazjalny - sprawdź naszą BAZĘ ARKUSZY I ODPOWIEDZI>>

Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM. Już po historii i WOS-ie

Uczniowie zakończyli już rozwiązywanie zadań z historii i WOS-u. W tej części próbnego egzaminu gimnazjalnego pojawiły się takie zagadnienia jak insurekcja kościuszkowska, noc św. Bartłomieja, powstania czy merkantylizm. Padły też pytania odnośnie konstytucji, Unii Europejskiej, prezydenta czy sejmu. 

 

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2016/2017. ODPOWIEDZI na Edulandia.pl

Odpowiedzi do każdej części próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem zostaną opublikowane na stronie Edulandia.pl dzień po danym egzaminie. Już w środę 7 grudnia o godzinie 13 na naszej stronie pojawią się klucze odpowiedzi i oficjalne arkusze do próbnego egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej. Dzień później szukajcie odpowiedzi do części matematyczno-przyrodniczej, a w piątek - do części językowej.

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z próbnym egzaminem gimnazjalnym na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi gimnazjalistami możesz przygotować się do egzaminu oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Gimnazjalipsę"!

Więcej o: