Próbny egzamin gimnazjalny Operon 2016/2017. HISTORIA I WOS - co było? [ZADANIA, ODPOWIEDZI]

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2016/2017 rozpoczął się dziś, 6 grudnia, punktualnie o godzinie 9. Uczniowie skończyli pisać część humanistyczną, na której rozwiązywali zadania z historii i WOS-u. Zaraz język polski. Wiemy już, jakie zadania były na próbnym egzaminie gimnazjalnym z historii i WOS-u! Odpowiedzi na Edulandia.pl już jutro.

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON. Historia i WOS: "Masakra" czy "proste"?

Po pierwszej części egzaminu z przedmiotów humanistycznych, czyli po historii i WOS-ie uczniowie mają zdecydowanie mieszane odczucia i wrażenia. Część jest zdania, że egzamin był trudny, poszło im źle i nie zdobędą wielu punktów. Inni natomiast twierdzą, że próbny egzamin gimnazjalny w części humanistycznej z historii i WOS-u był łatwy, a zadania nie były zaskoczeniem.

Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM, historia - co było? [ZADANIA]

Od gimnazjalistów, którzy przed czasem rozwiązali arkusz z części humanistycznej z historii i WOS-u wiemy już, jakie zagadnienia pojawiły się na próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem. 

Na Twitterze pod hashtagiem #egzamingimnazjalny uczniowie zamieszczają posty mówiące o tym, że na teście pojawiły się pytania o noc św. Bartłomieja i insurekcję kościuszkowską. Pojawiło się też pojęcie merkantylizmu.

"Jezus Maria skąd ja mam wiedzieć kiedy była noc św. Bartłomieja ja się pytam #egzamingimnazjalny"

"Merkantylizm. To bylo to z kruszcem... :c"

Inne tematy z historii to m.in. rozpoznanie różnych stylów architektonicznych względem okresu powstania, dynastie królów polskich czy powstania.

"Na początku starożytność i budowle starożytne, potem trochę z dynastii Jagiellonów a potem powstania listopadowe i kościuszkowskie"

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2016/2017. Zadania z WOS-u

Wiemy też, jakie zagadnienia z WOS-u pojawiły się na teście humanistycznym. Były pytania o konstytucję, prezydenta czy sejm, a także o Unię Europejską.

"O państwie, sejm, prezydent i te sprawy"

"O wykres o azylu w unii europejskiej"

Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM. Teraz język polski!

Uczniowie właśnie rozpoczęli rozwiązywanie arkuszy egzaminacyjnych z języka polskiego. Mają na to 90 minut. Już niebawem dowiemy się, jakie zadania znaleźli na próbnym egzaminie z Operonem w tej części. Czy pojawi się rozprawka, a może inna forma dłuższej wypowiedzi?

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2016/2017. Jutro ODPOWIEDZI!

Już jutro o godzinie 13 w serwisie Edulandia.pl pojawią się klucze odpowiedzi i oficjalne arkusze Operonu do próbnego egzaminu gimnazjalnego z przedmiotów humanistycznych. Opublikujemy dwa zestawy arkuszy i odpowiedzi: do historii i WOS-u, oraz do języka polskiego. Gimnazjalisto, sprawdź, czy zdałeś próbny egzamin gimnazjalny!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z próbnym egzaminem gimnazjalnym na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi gimnazjalistami możesz przygotować się do egzaminu oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Gimnazjalipsę"!

Więcej o: