Historia i WOS za nami. Trwa próbny egzamin gimnazjalny, część humanistyczna

Uczniowie napisali próbny egzamin gimnazjalny w historii i z WOS-u. O godzinie 11.00 rozpocznie się próbny egzamin gimnazjalny z języka polskiego.

Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM 2016/2017. Co czeka gimnazjalistów?

Co roku na próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem powtarzają się pewne zagadnienia i typy zadań. Dlatego tak istotne jest, aby poświęcić czas na zapoznanie się z arkuszami egzaminacyjnymi z poprzednich lat. 

W części humanistycznej na pewno pojawią się zadania dotyczące materiałów źródłowych - map, rysunków i rycin czy fragmentów tekstów. Z pewnością trzeba też będzie wykazać się znajomością lektur oraz stworzyć samodzielną wypowiedź pisemną.

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2016/2017. ODPOWIEDZI na Edulandia.pl

Odpowiedzi do każdej części próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem zostaną opublikowane na stronie Edulandia.pl dzień po danym egzaminie. Już w środę 7 grudnia o godzinie 13 na naszej stronie pojawią się klucze odpowiedzi i oficjalne arkusze do próbnego egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej. Dzień później szukajcie odpowiedzi do części matematyczno-przyrodniczej, a w piątek - do części językowej.

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z próbnym egzaminem gimnazjalnym na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi gimnazjalistami możesz przygotować się do egzaminu oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Gimnazjalipsę"!