Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2016/2017. ODPOWIEDZI na Edulandia.pl

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem rozpoczyna się jutro, 6 grudnia. Potrwa do czwartku 8 grudnia. Przez 3 dni uczniowie napiszą 3 testy: w części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej. Jakie zadania pojawią się na próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem? Odpowiedzi szukaj na Edulandia.pl!

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2016/2017. Egzamin już jutro

Już 6 grudnia, czyli jutro, rusza zimowa edycja próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem. Każdego dnia testy będą rozpoczynać się o dwóch porach: o 9 i o 12.

Na początek próbny egzamin gimnazjalny w części humanistycznej - z historii, WOS-u i języka polskiego. Zobacz szczegółowy harmonogram egzaminów:

6 grudnia 2016 r. - Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem - CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA

09.00 - egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie (60 minut)

11.00 - egzamin z języka polskiego (90 minut)

7 grudnia 2016 r. - Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem - CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA

09.00 - egzamin z przedmiotów przyrodniczych (60 minut)

11.00 - egzamin z matematyki (90 minut)

8 grudnia 2016 r. - Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem - JĘZYK OBCY (angielski, niemiecki)

09.00 - egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (60 minut)

11.00 - egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (60 minut)

Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM 2016/2017. Jakie będą zadania?

Co roku na próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem powtarzają się pewne zagadnienia i typy zadań. Dlatego tak istotne jest, aby poświęcić czas na zapoznanie się z arkuszami egzaminacyjnymi z poprzednich lat. 

W części humanistycznej na pewno pojawią się zadania dotyczące materiałów źródłowych - map, rysunków i rycin czy fragmentów tekstów. Z pewnością trzeba też będzie wykazać się znajomością lektur oraz stworzyć samodzielną wypowiedź pisemną.

W części matematyczno-przyrodniczej poza zadaniami z matematyki na gimnazjalistów czekają także zagadnienia z biologii, chemii, fizyki i geografii. Na pewno pojawią się więc takie tematy jak geometria, arytmetyka, wyrażenia algebraiczne, procenty, procesy biologiczne, pierwiastki, prawa fizyki czy obliczanie długości i szerokości geograficznej, a także analiza map i wykresów.

W części językowej zadania w arkuszach egzaminacyjnych sprawdzą wiedzę gimnazjalistów z zakresu gramatyki, rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem oraz tworzenia dłuższej wypowiedzi pisemnej na zadany temat i z użyciem wskazanego słownictwa.

Próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2016/2017. ODPOWIEDZI na Edulandia.pl

Odpowiedzi do każdej części próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem zostaną opublikowane na stronie Edulandia.pl dzień po danym egzaminie. Już w środę 7 grudnia o godzinie 13 na naszej stronie pojawią się klucze odpowiedzi i oficjalne arkusze do próbnego egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej. Dzień później szukajcie odpowiedzi do części matematyczno-przyrodniczej, a w piątek - do części językowej.

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z próbnym egzaminem gimnazjalnym na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi gimnazjalistami możesz przygotować się do egzaminu oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Gimnazjalipsę"!

 

Więcej o: