Próbny egzamin gimnazjalny 2016/2017 - OPERON. Języki obce - ANGIELSKI, NIEMIECKI - jak dobrze przygotować się do tego egzaminu?

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2016/2017 dobiegnie końca wraz z zakończeniem się egzaminów z języków obcych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Egzamin odbędzie się 8 grudnia - podstawa o godzinie 9, rozszerzenie o 11. W jaki sposób przygotować się do egzaminów z języków obcych? Jakie zadania pojawiały się na egzaminie w poprzednich latach? Sprawdź się na Edulandia.pl!

Próbny egzamin gimnazjalny – Co będzie na egzaminie z języka obcego?

Gimnazjaliści będą mogli sprawdzić poziom swoich umiejętności z języków obcych rozwiązując egzamin składający się dwóch części – słuchania i czytania ze zrozumieniem. Pojawiające się zadania w arkuszu mają wykazać czy uczeń prawidłowo rozumie dialogi i historyjki ze słuchu oraz czy właściwie interpretuje teksty czytając wskazane teksty. Na poziomie rozszerzonym występuje też forma pisemna.

Częstym błędem uczniów  pojawiającym się na egzaminie z języka obcego jest pobieżne rozumienie nagrań czy też tekstu oraz sugerowanie się przy udzieleniu odpowiedzi pojedynczymi słowami. Trzeba w skupieniu rozwiązywać polecenia zadań i kierować się tym co zawarte jest w całej treści tekstu czy nagrania.

Egzamin gimnazjalny - sprawdź naszą BAZĘ ARKUSZY I ODPOWIEDZI>>

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem – ANGIELSKI PODSTAWOWY– co będzie?

Takie zadania pojawiły się na próbnym egzaminie z języka angielskiego na poziomie podstawowym w 2015 roku:

Próbny egzamin gimnazjalny z języka angielskiegoPróbny egzamin gimnazjalny z języka angielskiego fot. Operon

Próbny egzamin gimnazjalny z języka angielskiegoPróbny egzamin gimnazjalny z języka angielskiego fot. Operon

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem – ANGIELSKI ROZSZERZONY – jakie zadania?

Na egzaminie z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym pojawiły się następujące typy zadań:

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem z języka angielskiegoPróbny egzamin gimnazjalny z Operonem z języka angielskiego fot. OPERON

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem z języka angielskiegoPróbny egzamin gimnazjalny z Operonem z języka angielskiego fot. OPERON

 

Próbny egzamin gimnazjalny 2016/2017 – Języki obce – Kiedy ARKUSZE, ODPOWIEDZI?

Dzień po próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem z języków obcych w piątek 9 grudnia, w serwisie Edulandia.pl opublikujemy arkusze i klucze odpowiedzi z tego testu na obu poziomach. Materiały pojawią się na naszej stronie o godzinie 13. Gimnazjalisto, sprawdź, jak napisałeś próbny egzamin gimnazjalny z Operonem z języków obcych!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z próbnym egzaminem gimnazjalnym na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi gimnazjalistami możesz przygotować się do egzaminu oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Gimnazjalipsę"!

Więcej o: