Próbny egzamin gimnazjalny 2016/2017 z Operonem - jak będzie wyglądał próbny egzamin z przedmiotów humanistycznych?

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem będzie trwać w dniach 6-8 grudnia i sprawdzi poziom umiejętności uczniów z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz z języków obcych. Przed pójściem na egzamin warto wiedzieć co będzie sprawdzał? Oraz jakie zadania pojawiły się w zeszłym roku w arkuszach egzaminacyjnych z Operonem?

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem – jak wygląda egzamin próbny?

Gimnazjalny egzamin próbny dla uczniów jest okazją na sprawdzenie poziomu swojej wiedzy na kilka miesięcy przed oficjalnym egzaminem, który odbędzie się w kwietniu. Każdy gimnazjalista będzie mógł sprawdzić jak sobie radzi z różnymi typami zadań, które mogą się też pojawić na egzaminie w 2017 roku.

Dla uczniów gimnazjum jest to również możliwość na poznanie swoich błędów, które mogą im tylko pomóc w przygotowaniu się do właściwego egzaminu. Wskazanie braków uczniom, może przynieść tylko pozytywny skutek, ponieważ będą mieć dużo czasu na ich nadrobienie.

Egzamin gimnazjalny - sprawdź naszą BAZĘ ARKUSZY I ODPOWIEDZI>>

Próbny egzamin gimnazjalny – HISTORIA, WOS – co było w zeszłym roku?

6 grudnia o godzinie 9:00 rozpocznie się pierwszy gimnazjalny egzamin próbny z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, który potrwa przez 60 minut. Przed pójściem na ten egzamin warto wiedzieć jak wyglądały typy zadań w arkuszach w zeszłym roku i być przygotowanym. Na egzaminie z historii i wosu uczniowie mają zwykle rozwiązać test na podstawie tekstów, które sprawdzały czytanie ze zrozumieniem jak również pokazać swoją ogólną wiedzę z tych dwóch przedmiotów.

Zadnia jakie pojawiają się egzaminie z historii i wosu wyglądają tak:

Historia WOSHistoria WOS fot.Operon

 

Historia WOSHistoria WOS fot.Operon

 

Egzamin gimnazjalny, HISTORIA, WOS, ARKUSZE>>

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem – JĘZYK POLSKI – jak wygląda egzamin?

Drugi egzamin próbny z Operonem dla uczniów gimnazjum będzie sprawdzać ich umiejętności z przedmiotu jakim jest język polski. Przez 90 minut uczniowie będą zmagać się z arkuszem zawierającym w głównej mierze zadania dotyczące tekstów czyli czytanie ze zrozumieniem. Na egzaminie próbnym pojawia się też polecenie z tematem pracy pisemnej, w zeszłym roku trzeba było napisać rozprawkę o twierdzeniu, że ludzie nie zawsze postępują zgodnie z tym co mówią.

Przykładowe zadania z egzaminu z języka polskiego wyglądają następująco:

Próbny egzamin gimnazjalny, część humanistyczna, j. polskiPróbny egzamin gimnazjalny, część humanistyczna, j. polski Fot. Operon

Próbny egzamin gimnazjalny, część humanistyczna, j. polskiPróbny egzamin gimnazjalny, część humanistyczna, j. polski Fot. Operon

Egzamin gimnazjalny, JĘZYK POLSKI, ARKUSZE>>

Próbny egzamin gimnazjalny 2016/2017 – co możesz mieć na egzaminie?

Na próbnym egzaminie z przedmiotów humanistycznych uczeń gimnazjum powinien mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość (np. legitymację uczniowską), długopis lub pióro z czarnym tuszem lub atramentem.

Zabronione jest w czasie egzaminu mieć przy sobie przedmioty elektroniczne tj. telefon komórkowy czy odtwarzacz muzyczny, nie można też mieć żadnych przedmiotów „na szczęście”.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem – ODPOWIEDZI, ARKUSZE

Następnego dnia po gimanzjalnym egzaminie próbnym z Operonem na stronie Edulandia.pl o godzinie 13 zostaną opublikowane arkusze i klucze odpowiedzi z przedmiotów humanistycznych. Sprawdź, jak napisałeś próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2016/2017!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z próbnym egzaminem gimnazjalnym na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi gimnazjalistami możesz przygotować się do egzaminu oraz przedyskutować rozwiązania zadań. Zapraszamy na "Gimnazjalipsę"!

Więcej o: