Matura próbna z Operonem. PRZEDMIOTY DODATKOWE - koniec egzaminu! [ZADANIA, ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Matura próbna z Operonem właśnie się zakończyła! Ostatniego dnia egzaminów uczniowie pisali testy z przedmiotów dodatkowych. Jak wyglądała matura próbna z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i WOS-u? Wiemy już, jakie były zadania! Odpowiedzi jeszcze dziś o 17 w serwisie Edulandia.pl.

Matura próbna OPERON, przedmioty dodatkowe. To koniec egzaminów

 

Próbna matura z Operonem 2016/2017 trwała od 22 do 25 listopada. Ostatniego dnia odbyły się egzaminy z przedmiotów dodatkowych. Uczniowie mieli do wyboru biologię, chemię, fizykę, geografię, historię lub WOS. Rozwiązywali arkusze egzaminacyjne przez 180 minut. Ostatnie egzaminy w ramach matury próbnej z Operonem właśnie się zakończyły.

Próbna matura z OPERONEM, przedmioty dodatkowe. Łatwe czy trudne? [ZADANIA]

Po wyjściu z sali egzaminacyjnej maturzyści dzielili się swoimi wrażeniami i informacjami o pierwszych zadaniach. Wiemy już, jakie typy zadań pojawiły się na maturze próbnej z paru przedmiotów.

Na próbnej maturze z biologii pojawiły się takie zagadnienia jak fotosynteza, plazmoliza, erytrocyty czy krzyżówki genetyczne na przykładzie myszy.

Okazało się, że na maturze próbnej z chemii było mało zadań obliczeniowych. Pojawiły się właściwości metali. Zadania z chemii organicznej maturzyści określili jako łatwe.

Wiemy też, że na maturze próbnej z geografii było pytanie o miąższość czwartorzędu.

Z kolei na próbnej maturze z WOS-u wiele zagadnień dotyczyło praw i ustaw. Należało określić funkcje rządu i odpowiedzieć na pytanie, jakimi ustawami się on zajmuje. Padło też pytanie o model rodziny. Wypracowanie dotyczyło praw człowieka.

Matura próbna z Operonem, przedmioty dodatkowe. ODPOWIEDZI jeszcze dziś!

Jeszcze dziś o godzinie 17 w serwisie Edulandia.pl zostaną opublikowanie klucze odpowiedzi i oficjalne arkusze od matur próbnych z przedmiotów dodatkowych. Opublikujemy materiały dotyczące próbnej matury z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i WOS-u. Sprawdź, czy zdałeś próbną maturę z Operonem!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań - zapraszamy na "Ożeż w maturę"!