Matura próbna z Operonem, PRZEDMIOTY DODATKOWE. Wiemy, CO BYŁO! [ARKUSZE, ZADANIA]

Matura próbna z Operonem z przedmiotów dodatkowych odbyła się 25 listopada. Uczniowie od godziny 9 rozwiązywali arkusze z zadaniami na poziomie rozszerzonym. Mogli pisać egzamin z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i WOS-u. Wiemy już, jakie typy zadań pojawiły się na tych maturach!

Próbna matura OPERON, przedmioty dodatkowe. Egzaminy napisane

W piątek o 9 rozpoczęły się ostatnie egzaminy w ramach tegorocznej matury próbnej z Operonem. Na ich napisanie uczniowie mieli 180 minut. To dlatego, że próbną maturę z przedmiotów dodatkowych można zdawać tylko na poziomie rozszerzonym.

W ramach matury próbnej z przedmiotów dodatkowych maturzyści mogą pisać egzamin z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i WOS-u. Niektórzy uczniowie przed czasem opuścili sale egzaminacyjne i dzielili się informacjami o tym, jakie zadania pojawiły się w arkuszach.

Próbna matura z OPERONEM: arkusze i odpowiedzi, część I

Matura próbna, biologia, poziom rozszerzony - OFICJALNE ARKUSZE

Matura próbna, biologia, poziom rozszerzony - KLUCZ ODPOWIEDZI 

Matura próbna, chemia, poziom rozszerzony - OFICJALNE ARKUSZE

Matura próbna, chemia, poziom rozszerzony - KLUCZ ODPOWIEDZI

Matura próbna, fizyka, poziom rozszerzony - OFICJALNE ARKUSZE

Matura próbna, fizyka, poziom rozszerzony - KLUCZ ODPOWIEDZI

Matura próbna OPERON, przedmioty dodatkowe, CHEMIA. "Dużo z właściwości metali"

Maturzyści donoszą, że na próbnej maturze z chemii pojawiło się dużo zadań dotyczących właściwości metali. Natomiast w niewielkiej liczbie poleceń należało dokonywać obliczeń. Uczniowie twierdzą, że chemia organiczna była łatwa.

Próbna matura 2016/2017, przedmioty dodatkowe. BIOLOGIA: Krzyżówki z myszami

Na maturze próbnej z biologii zakres zadań był bardzo szeroki. Pojawiły się takie zagadnienia, jak fotosynteza, erytrocyty w roztworach, plazmoliza czy budowa nefronu. Jedno z zadań dotyczyło krzyżówek z myszami.

Matura próbna OPERON, przedmioty dodatkowe. WOS - "Dużo prawa, ustaw"

Na próbnej maturze z Operonem z wiedzy o społeczeństwie dużo materiałów dotyczyło prawa i ustaw. Pojawiły się też zagadnienia dotyczące modelu rodziny. Należało też wykazać się wiedzą na temat funkcji rządu i poprawnie odpowiedzieć na pytanie, jakimi typami ustaw się zajmuje.

Próbna matura z OPERONEM: arkusze i odpowiedzi, część II

Matura próbna, geografia, poziom rozszerzony - OFICJALNE ARKUSZE

Matura próbna, geografia, poziom rozszerzony - KLUCZ ODPOWIEDZI

Matura próbna, historia, poziom rozszerzony - OFICJALNE ARKUSZE

Matura próbna, historia, poziom rozszerzony - KLUCZ ODPOWIEDZI

Matura próbna, WOS, poziom rozszerzony - OFICJALNE ARKUSZE

Matura próbna, WOS, poziom rozszerzony - KLUCZ ODPOWIEDZI

Próbna matura z OPERONEM, przedmioty dodatkowe. ODPOWIEDZI!

Na Edulandia.pl pojawiły się już klucze odpowiedzi i oficjalne arkusze do egzaminów z przedmiotów dodatkowych przeprowadzonych w ramach próbnej matury z Operonem. Znajdziecie u nad odpowiedzi do matury próbnej z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i WOS-u. Sprawdźcie, czy zdaliście maturę próbną!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań - zapraszamy na "Ożeż w maturę"!