Matura próbna z Operonem. PRZEDMIOTY DODATKOWE - uczniowie piszą [RELACJA NA ŻYWO]

Matura próbna z Operonem - dziś ostatni dzień egzaminów! O 9 uczniowie zaczęli pisać próbne matury z przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i WOS-u. Te egzaminy można pisać tylko na poziomie rozszerzonym. Co będzie w arkuszach? Która matura próbna będzie najtrudniejsza? Odpowiedzi jeszcze dziś!

Próbna matura z OPERONEM, przedmioty dodatkowe. Ostatni egzamin

 

Matura próbna z przedmiotów dodatkowych to ostatni egzamin w ramach próbnej matury 2016/2017 z Operonem. Matura próbna trwała od wtorku 22 listopada. W jej ramach uczniowie napisali już egzamin z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Dziś jeszcze tylko biologia, chemia, fizyka, geografia, historia lub WOS. 

Matura próbna OPERON, przedmioty dodatkowe. Jak wygląda ten egzamin?

Egzamin maturalny z przedmiotów dodatkowych odbywa się wyłącznie na poziomie rozszerzonym. Na jego napisanie uczniowie mają 180 minut. Tak jak w przypadku pozostałych matur próbnych, na egzamin z przedmiotów dodatkowych można zabrać ze sobą jedynie długopis lub pióro z czarnym tuszem lub atramentem i dokument tożsamości. Niedozwolone jest wnoszenie na salę egzaminacyjną żadnych przedmiotów elektronicznych takich jak telefony czy odtwarzacze muzyczne.

Matura próbna 2016/2017, przedmioty dodatkowe. Który egzamin będzie najtrudniejszy?

Co roku w przypadku próbnej matury z przedmiotów dodatkowych najwięcej emocji wzbudzają przedmioty przyrodnicze, głównie biologia. Z komentarzy umieszczanych na Twitterze przed egzaminami wynika, że w tym roku jest podobnie.

Próbna matura 2016/2017 z Operonem, przedmioty dodatkowe. Dziś ODPOWIEDZI!

Jeszcze dziś w serwisie Edulandia.pl opublikujemy przykładowe odpowiedzi do każdej próbnej matury z przedmiotów dodatkowych. Na naszej stronie pojawią się arkusze i klucze odpowiedzi do próbnej matury z biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i WOS-u. Sprawdź, czy zdałeś maturę próbną z Operonem!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań - zapraszamy na "Ożeż w maturę"!

 

Więcej o: