Matura próbna z Operonem. Jutro przedmioty dodatkowe! Co będzie? [BIOLOGIA, CHEMIA, HISTORIA itd.]

Matura próbna 2016/2017 z Operonem dobiega końca. Dziś uczniowie pisali próbną maturę z angielskiego i niemieckiego. Jutro napiszą maturę próbną z przedmiotów dodatkowych, a do wyboru są: biologia, chemia, geografia, fizyka, historia i WOS. Co musisz wiedzieć przed maturą próbną z przedmiotów dodatkowych?

Próbna matura OPERON, przedmioty dodatkowe. Jak przebiega egzamin?

 

Matura próbna 2016/2017 z przedmiotów dodatkowych została zaplanowana na piątek, 25 listopada. Te egzaminy rozpoczną się o godzinie 9. Maturę z przedmiotu dodatkowego można zdawać tylko na poziomie rozszerzonym. W związku z tym egzamin trwa 180 minut.

Matura próbna 2016/2017, przedmioty dodatkowe. Jakie przedmioty można zdawać?

Maturę próbną z przedmiotów dodatkowych, podobnie jak maturę majową, można zdawać z następujących przedmiotów:

  • biologia
  • chemia
  • fizyka
  • geografia
  • historia
  • wiedza o społeczeństwie

Próbna matura z OPERONEM, przedmioty dodatkowe. Który egzamin będzie najtrudniejszy?

Wśród przedmiotów dodatkowych najwięcej emocji co roku wzbudza biologia. Zagadnienia z rozszerzonej biologii nie należą do najłatwiejszych. Zazwyczaj w arkuszu pojawia się nawet ponad 30 zadań. Przeważnie każde zadanie składa się z kilku podpunktów. Należy też przeanalizować dużo materiałów, na podstawie których trzeba wykonać zadania.

Dla wielu osób trudna jest też próbna matura z fizyki. Mimo tego, że przeważnie podchodzą do niej tylko te osoby, które piszą także rozszerzoną maturę z matematyki, często okazuje się, że zadania w arkuszu egzaminacyjnym sprawiają trudności.

Matura próbna OPERON, przedmioty dodatkowe. ODPOWIEDZI już jutro!

Ostatniego dnia próbnych matur z Operonem opublikujemy odpowiedzi do wszystkich matur z przedmiotów dodatkowych. Na stronie Edulandia.pl pojawią się odpowiedzi do biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i WOS-u. Sprawdź, czy zdałeś próbną maturę!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań - zapraszamy na "Ożeż w maturę"!

 

 

 

 

Więcej o: