Próbna matura z matematyki. Anka i Danka pogrążyły uczniów. Mamy odpowiedzi!

Matura próbna z matematyki to co roku najtrudniejszy egzamin dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nie inaczej było w tym roku. Ale prawdziwym hitem na egzaminie z matematyki okazało się zadanie z Anką i Danką - w internecie zawrzało. O co w nim chodziło? Zobacz arkusze i odpowiedzi!

Próbna matura z matematyki: "Już wiem, że nie zdam"

Sprawdziły się obawy wyrażane przez maturzystów na godziny przed egzaminem - próbna matura z matematyki okazała się bardzo trudna. Pierwsze wpisy na Twitterze z informacjami o tym egzaminie zaczęły pojawiać się już niespełna godzinę po jego rozpoczęciu - wielu uczniów nie rozwiązało arkuszy z zadaniami do końca i opuściło sale egzaminacyjne.

Wiemy, że w arkuszach pojawiły się takie zagadnienia jak funkcje i ciągi arytmetyczne. Pojawiły się też zadania z geometrii. Jedno z poleceń dotyczyło dwusiecznej kąta.

Matura próbna, matematyka, poziom podstawowy - OFICJALNE ARKUSZE 

Matura próbna, matematyka, poziom podstawowy - KLUCZ ODPOWIEDZI 

Matura próbna, matematyka, poziom rozszerzony - OFICJALNE ARKUSZE

Matura próbna, matematyka, poziom rozszerzony - KLUCZ ODPOWIEDZI 

"To matura z Anką i Danką"

Nieoczekiwanie tegoroczna matura próbna z matematyki wykreowała nowe (anty)bohaterki. W jednym z zadań należało ułożyć układ równań, aby obliczyć wiek dwóch koleżanek, Anki i Danki. 

To zadanie pogrążyło maturzystów. Twitter zalała fala wpisów, w których uczniowie dzielili się swoimi wynikami, a raczej próbami obliczenia prawidłowego wyniku. W pewnym momencie fraza "Danka" zdetronizowała nawet hashtag "probnamatura".

ZOBACZ: "Większy hejt na Ankę i Dankę niż na Trumpa" - najlepsze tweety z matury próbnej z matematyki

Jak należało poprawnie rozwiązać zadanie z Anką i Danką, a także pozostałe polecenia? Sprawdź odpowiedzi!

Matura próbna z Operonem: dziś angielski i niemiecki

Przedostatniego dnia próbnych egzaminów maturalnych uczniowie rozwiązują zadania z angielskiego i niemieckiego. Testy na poziomie podstawowym już za nimi. O 14 pora na próbną maturę z języków obcych na poziomie rozszerzonym.

W piątek, ostatniego dnia matury próbnej z Operonem, uczniowie napiszą testy z przedmiotów dodatkowych.

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań - zapraszamy na "Ożeż w maturę"! >>

Więcej o: