Próbna matura, język polski, ODPOWIEDZI i arkusze już jutro

Odpowiedzi do matury próbnej z Operonem z języka polskiego opublikujemy już jutro o godzinie 13.00. Maturzyści będą mieli okazję sprawdzić, czy udzieli poprawnych odpowiedzi.

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom podstawowy -> ARKUSZE

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom podstawowy -> ODPOWIEDZI

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom rozszerzony -> ARKUSZE

Matura próbna z Operonem, Język polski, poziom rozszerzony -> ODPOWIEDZI

Matura próbna, język polski, tematy

Dziś o godzinie 9.00 uczniowie pisali maturę próbną z języka polskiego na poziomie podstawowym. Maturzyści na rozwiązanie zadań mieli 170 minut. O 11.45 nastąpiła 2-godzinna przerwa.

Natomiast o godzinie 14.00 ruszy próbny egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym, który trwał 180 minut. Na próbnej maturze z języka polskiego pojawiły się m.in. tematy: "Jaki wpływ na człowieka mają książki" - na podstawie "Lalki" i innego wybranego tekstu oraz interpretacja "Do Niemna" Adama Mickiewicza.

Próbna matura POLSKI 2016/2017, łatwizna?

W mediach społecznościowych uczniowie dzielą się swoimi wrażeniami po maturze próbnej z języka polskiego. Jednak według wielu z nich uważa, że tegoroczna matura próbna była bardzo łatwa.

Matura próbna, język polski, wyniki

W zeszłym roku średni na poziomie podstawowym nie był imponujący. Wyniósł w całym kraju jedyne 41%. Najwyższe wyniki otrzymali uczniowie z następujących województw: pomorskiego, podkarpackiego i wielkopolskiego, a najsłabiej wypadli uczniowie z województw: łódzkiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Ogólnopolskie wyniki Próbnej Matury z Operonem opracowano na podstawie informacji zebranych od szkół uczestniczących w projekcie. Próbna matura OPERON 2016/2017.

Matura próbna, język polski, odpowiedzi

Już jutro, dzień po maturze próbnej z języka polskiego, w serwisie Edulandia.pl opublikujemy arkusze i klucz odpowiedzi do egzaminu z polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Sprawdź, czy dobrze napisałeś próbną maturę z języka polskiego!

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możesz przygotować się do właściwej matury oraz przedyskutować rozwiązania zadań - zapraszamy na "Ożeż w maturę"! >>